Wpis z mikrobloga

Elo Mirki, rozglądam się za laptopem i liczę, że mi trochę pomożecie. Potrzebny mi będzie na studia, głównie programowanie, internet i filmy. Najlepiej nówka, ewentualnie outlet. Budżet 3k, mogę się szarpnąć na trzysta złotych więcej, chociaż wiadomo im taniej tym lepiej :P Przydałoby się te 15" z groszami, ale mniejszy też wporzo. Chciałem znaleźć coś przyzwoitego z SSD, ale miałem z tym problemy, niemniej to byłby spoory plus, bez systemu (( ͡° ͜ʖ ͡°)), dobrze jakby był w miarę mobilny i z ogarniętą matrycą. Nie zależy mi na gierkach szczególnie. Sam sporo szukam, ale jakoś ciągle nie mogę się zdecydować na coś konkretnego (( ͡° ʖ̯ ͡°))

A i mam jeszcze pytanie, da się kupując na stronie np. @x-kom spersonalizować bardziej zamówienie? Konkretnie odjąć system i zamiast HDD wpakować SSD?

Zastanawiałem się też nad używanym macbookiem, ale nie wiem czy to ma sens przy moim budżecie, dlatego pytam też #ios

#szukamlaptopa #pustulkowelaptopy (pardą, ale tamten ma mało obserwujących, a ja szukam laptopa od kilku tygodni :/ )
  • 12
@Baero: @FuzzBuzz: Mam T410. Trochę powoli zaczyna się dusić, np na windowsie 1080p60fps nie pójdzie płynnie.

Może T430S - fajny, lekki, nowszy procek już jest.

Ogólnie to celuj w HP probook/elitebook, Dell serie biznesowe, Lenovo ThinkPad. Używane, nowe, co tam sobie wybierzesz.

np. to http://www.kuzniewski.pl/p31324,dell-latitude-3570-n002l357015emea-ubu-core-i5-6200u-15-6-hd-4096-500-intel-hd-520-linux-pakiet-uslug-i-wysylka-w-cenie.html

a potem kupujesz kieszeń na HDD i wsadzasz SSD i żyjesz jak król. Na tym nawet w coś mniej wymagającego pograsz :)
@FuzzBuzz: mówię to przez doświadczenie. Przez 5 lat na uczelni ludzie mieli różne laptopy, vaio sraio, szajsungi jakieś ultrasrooki, wszystko to po 2+ latach było szmelcem. Plastiki trzeszczały, wycierały się, grzało się to, zatykało i zdychało. Ci, którzy mieli coś z biznesowych do dzisiaj na nich pracują, tak jak ja na T410. Jeszcze z rok go potrzymam i jak zapracuję to kupię coś z biznesowych :)
Zastanawiałem się też nad używanym macbookiem, ale nie wiem czy to ma sens przy moim budżecie, dlatego pytam też #ios


@FuzzBuzz: w tej cenie dostaniesz Aira z 2013/14 roku, ale model raczej podstawowy lub niewiele wyższy więc nie wiem czy Ci wystarczy. Plus jest taki, że mają szybki ssd i nadrabiają tym inne braki.
@FuzzBuzz: benchmark to jedno a rzeczywiste użytkowanie to drugie. Z takim budżetem celować w desktopowy procek do laptopa to kupisz jakąś plasticzkową powłoczkę co się rozpadnie.

Daj jakieś porównania.
@FuzzBuzz: bierz maca, ja pracuje na air bo maly, poręczny i nie drogi, wymieniam co 2-3 lata tylko dla tego, że chcę a nie muszę, do nowego dokładam niewiele, starego w stanie "jak nowy" sprzedaję za dobre pieniądze. Te komputery latami wyglądają jak nowe a i sam system sprawia, że pracują też jak nowe. Nie zawiedziesz się. Wcześniej używałem Delli z serii biznesowych (chyba latitude, ostatni jaki mialem d830 ale już