Wpis z mikrobloga

United, City i Liverpool to kluby, które przeprowadzają najgorsze transfery. Od tej kasy właścicielom odwala. Gdyby takimi kwotami dysponowała np. Sevilla to mielibyśmy w Hiszpanii klub walczący o mistrzostwo wraz z Realem, Barceloną i Atletico.
PSG też jest bardzo bogatym klubem a jednak nie robi takich transferów, nie mówiąc już o Bayernie czy wspomnianym Realu i Barcelonie... O co chodzi? Konkretnie o:

1. Falcao
2. Balotellego
3. Schweinsteigera
4. Sterlinga
5. Pogbę
6. Di Marię

Pierwsza trójka to niewypały totalne, druga to zwyczajnie przepłacone kwoty. Poda ktoś przykład równie nieudanych transferów innych topowych klubów?

To nie jest tak, że hejtuję angielskie kluby bo bardzo chciałbym, by wróciły do formy i walczyły z Realem, Bayernem, Barceloną, Atletico, Juve i PSG o LM. Zwyczajnie szkoda mi tej marnowanej kasy. Boję się, że ta super paka United może okazać się klapą. Że Ibra okaże się jednak złym pomysłem. O transferze Pogby napisano już wiele, więc nie będę nic dodawał prócz słowa PRZESADA.

Dlaczego tego typu głupie transfery to domena angielskich klubów?

#pilkanozna #premierleague #united

Najgłupszy transfer na wyspach to...?

  • Falcao do United 14.1% (43)
  • Balotelli do Liverpool 28.9% (88)
  • Sterling do City 16.1% (49)
  • Di Maria do United 8.2% (25)
  • Pogba do United 20.0% (61)
  • Schweinsteiger do United 9.8% (30)
  • Costa do Chelsea 3.0% (9)

Oddanych głosów: 305

  • 27
@Minieri: @Mald: Transfer Pogby będziemy mogli dopiero ocenić za rok, bardziej chodzi mi o to, że za kwotę jego transferu dałoby się przebudować np. takie BVB żeby faktycznie była godnym rywalem dla Bayernu, albo Atletico tak by miało porównywalne szanse do trofeów co Real i Barca.

Zwyczajnie nie uważam, że jest to zawodnik, który powinien być NAJDROŻSZYM na świecie.
Ok zgoda, United stać na taki transfer więc kupili Pogbę, w
@Go_Ask_Alice:
Bla, bla, bla w każdym klubie i lidze zdarzają się większe oraz mniejsze niewypały transferowe, nie uogólniaj. Poza tym Sevilla, która nie jest biednym klubem dysponując takimi pieniędzmi jak United czy City niekoniecznie by od razu włączyła się w walkę o mistrzostwo, musieliby się zmagać z zupełnie innymi celami transferowymi, a gra w LE raczej nie przyciąga zawodników, nie mówiąc już o tym, że póki co mają problemy z walką
@Pustulka: Ja nie mam bólu dupy o Pogbę i kwotę transferu. Bardziej chodzi mi o to, że gdybym był kibicem United nie chciałbym tego transferu za TAKĄ KASĘ. Dlatego byłem przeciwny transferowi do Realu, bo za tę kwotę Real mógłby zrobić lepsze transfery, zresztą w Realu nie był potrzebny, to trochę inna sytuacja niż United, które dawało dupy w poprzednim sezonie i potrzebowało wzmocnień. Może patrzę ze złej perspektywy.
Transfer Pogby będziemy mogli dopiero ocenić za rok, bardziej chodzi mi o to, że za kwotę jego transferu dałoby się przebudować np. takie BVB żeby faktycznie była godnym rywalem dla Bayernu, albo Atletico tak by miało porównywalne szanse do trofeów co Real i Barca.


@Go_Ask_Alice: Bardzo mocno przesadzasz, za 100 milionów w obecnych czasach nie da się wzmocnić żadnego zespołu by powalczył z najlepszymi. Za tyle to mogą najwyżej kupić 2
@Go_Ask_Alice: Ale stare porzekadło znasz? Jesteś wart tyle ile za Ciebie zapłacą.
Patrząc na to jakim składem dysponuje MU to taki transfer był potrzebny a o jego zwrot bym się nie martwił. United na to stać, w Juve się cieszą, ale kluby w Anglii zarabiają więcej siana za ligę niż zwycięzcy LM więc co się dziwić że mają kasę to kupują. Ktoś tam wyliczył że on się zwróci i trzeba poczekać.
@Go_Ask_Alice: Di Maria dał kilka ważnych punktów gwarantujących United LM, po sezonie odszedł nieco taniej niż był kupiony, ale jednak na coś się przydał, Schweinsteiger za 6m czy 8m to byłby dobry deal gdyby nie ciągłe kontuzje, a tego przewidzieć się nie da. Pogbę można ocenić za parę lat, a nie przed pierwszym meczem. Falcao był tylko wypożyczony, a United płaciło "tylko" połowę jego wielkiej pensji.
@Go_Ask_Alice:

Ja nie mam bólu dupy o Pogbę i kwotę transferu. Bardziej chodzi mi o to, że gdybym był kibicem United nie chciałbym tego transferu za TAKĄ KASĘ.

Ale on jest im potrzebny nie tylko z uwagi na brak prawdziwego B2B, ale też ze względów marketingowych, Pogba i Zlatan to bardzo medialne postacie, a przede wszystkim daje to też wyraźny sygnał, że chcą wrócić do topu i dla innych zawodników, których
@Go_Ask_Alice:
Czy świętują do dziś w Turynie nie wiem, ale wiedz że za Higuaina zapłacili prawie 20m więcej niż dostali na czysto za Pogbę(~73), a to że Pogba jest obecnie najdroższy na świecie co to znaczy, jak to się ma do transferu takiego Ronaldo, skoro przez te kilka ładnych lat United podwoiło swoje przychody. Od transferu Zidana United ma przychody około 4x większe, jak pewnie większość innych klubów, więc jaki ma
wiedz że za Higuaina zapłacili prawie 20m więcej niż dostali na czysto za Pogbę(~73)


@fransua: Ta kwota (73M) to jest zysk Juve z całych 4 lat Pogby w klubie, czyli 105M od United minus pensje i bonusy Pogby przez 4 lata.