Wpis z mikrobloga

Jakie słuchawki polecacie tak do 400zł? Wypadłem ostatnio z tematu, a może się pojawiło coś ciekawego na rynku. Moje K512 MKII potrzebują przeszczepu poduszek, a mają już 4 lata i nie opłaca się inwestować. Mogą być używane.
Wymagania: Bez zamulającego basu, dobra scena, najlepiej neutralne.
#audio #produkcjamuzyki
  • 18
@Nasu: Już od ładnych paru lat wszystkie serie studyjne są oznaczone X. Te bez, lub z innymi oznaczeniami, nie są od dawna w produkcji i nie ma ich oficjalnie w sprzedaży, jeżeli mówimy właśnie o serii M20X, M30X, M40X czy M50X. Poza tym te starsze wersje są gorzej wykonane, nie mają odpinanych kabli, a materiał nauszników sprawia wrażenie jakby to był ten który łatwo się kruszy. Nic dziwnego, tamtego konstrukcje mają
@Nasu: Hmm ja słyszę te góry jako naturalne. Bardziej mnie kopnął dół, który trzęsie słuchawkami :P jednakże, miksuję referencyjnie. Z dołu się cieszę bo mogę sobie bass i stopkę lepiej skleić. Kwestia gustu. W którymś Saturnie najpierw je osłuchałem, tak zrobić najlepiej chyba. Ja je postrzegam jako neutralne, ale to zależy od czego człowiek przyzwyczajony jest.
@Nasu: Zależy, M50X mają trochę większą membranę, dodatkowy kabel i inną konstrukcję muszli która pozwala obracać je pod większym kątem, głównie tyle. Przekłada się to na większy bas. Niemniej ja sam wybrałem M40X bo brzmiały dla mnie lepiej, bardziej neutralnie, po prostu jestem przyzwyczajony do takiego brzmienia więc być może to akurat moja preferencja. Przy okazji ucieszyłem się, że trochę zaoszczędzę, bo byłem gotowy wydać więcej. Co ciekawe, sam producent opisuje