Wpis z mikrobloga

Patrząc po ofertach pracy to praktycznie teraz nawet na juniora wymaga się znajomości jakiegoś frameworka (np Symfony do roboty w PHP)
Jakieś podstawy w CSS, JS, HTML też są często wymagane w tego typu ofertach.
@mcfly21: trend w backendzie to javascript i nodejs, które już wyprzedza javę i springa, za kilka lat, gdy powstanie więcej bibliotek zmiażdży go doszczętnie, chociaż brak znajomości javy to padaka ;)
@mcfly21: jeśli chcesz pracować za 2,5-3k i na tym zostać, to nie jest tak ciężko. Hmm, nawet w Warszawie dużo za php i mysql nie dostaniesz.
Chyba, że jesteś wymiataczem, który jest niezbędny np. dla banku, bo jakiś niepełnosprytny napisał ich aplikację w php :D
Teraz wszystko na javie i javą stoi, no może ten javascript, który wypiera javkę powoli z wielu dziedzin.
Ogarnij obie technologię, do javy dołóż springa, do
@AntiPlay: W tym momencie tyle dla mnie to i tak całkiem w porządku :P Badam rynek bo kiedyś sporo się tej wiedzy wchłaniało :) C, C++, HTML, PHP, MySQL, JS. Proste programy konsolowe, strony, bazy danych, takie #!$%@?. Teraz sprawdzam jak bardzo mam żałować tego, że zrezygnowałem z tej ścieżki zawodowej :P Przynajmniej już wiem co mam nadrabiać :))
@mcfly21: dla mnie IT to tylko środek finansowy by uciec od IT, więc jeśli z finansami ok, to nie pakuj się w to, tutaj się idzie na emeryturę w okolicach 40stki, później człowiek przejdzie na własny biznes/project managment lub się męczy już do śmierci :D
ja jestem przed 30stką i mam dość ;)
@mcfly21
Pamiętaj że trendy się zmieniają, a systemy jak stały tak stoją na sprawdzonych technologiach.

Nikt normalny nie napisze dużego backendu w node.js, co najwyżej jakieś api. Ludzie się sugerują kursami w sieci i opowiadają bajki.

Na juniora naucz się podstaw php, jakąś książkę o mysql ogarnij abyś umiał grupować, robić joiny. Często jest tak, że backendowcy nie piszą js, a ci którzy uważają się za 'programistów js' kompletnie go nie rozumieją.
@AntiPlay: Mnie to zawsze jarało tylko szybko się zrażałem bo coś mi tam nie wyszło, albo złapałem zajawkę na coś innego :) Najważniejsze dla siebie decyzje podejmujemy w wieku 18 lat gdy jesteśmy najgłupsi :) Ja wolałem szybko skończyć szkołę i iść zarabiać "pieniądze", zostając bez żadnej wiedzy praktycznej ani fachu w ręku :) Show must gołomp. Zmądrzałem. Dostrzegam błędy przeszłości. Staram się je naprawiać :P

@dziady: Tylko teraz co
@mcfly21
Zrobienie klona plemion czy twittera może być względnie proste gdy robisz to w warunkach domowych, dla pięciu użytkowników. Pisząc aplikacje, które muszą odpowiadać w wyznaczonym czasie przy dużym ruchu i wielu użytkownikach to już zadanie na ten poziom zaawansowany, bo dochodzą takie kwestie jak optymalizacja, cache, kolejkowanie zadań np: w systemach typu rabbitmq - polecam poczytać, mają przyjemne wprowadzenie pod różne platformy. Wszystko zależy od specyfikacji.
Odpowiem na przykładzie - ostatnio
@ChomikBojowy: Jak się czyta opinie na wykopie to żeby móc zacząć jako programista to musisz znać wszystko i robić cuda na kiju. A później jak się patrzy na dostarczany kod przez tych super programistow to gowno gownem pogania ale za to kazdy ceni sie na 15k minimum.