Wpis z mikrobloga

Przeczytałem w ciągu ostatnich dwóch lat z ciekawości do świata i polecam gorąco;

Samolubny gen - Richard Dawkins
Rzeka genów. Darwinowski obraz życia - Richard Dawkins
Ślepy zegarmistrz, czyli Jak ewolucja dowodzi, że świat nie został zaplanowany - Richard Dawkins

Psychologia ewolucyjna - David M. Buss
Ewolucja pożądania. Jak ludzie dobierają się w pary - David M. Buss
Psychologia ewolucyjna. Jak wytłumaczyć społeczne zachowania człowieka? Najnowsze koncepcje. - David M. Buss
Dlaczego kobiety uprawiają seks. Motywacje seksualne - od przygody po zemstę - David M. Buss

Przetrwają najpiękniejsi - Nancy Etcoff

Ludzkie zoo - Desmond John Morris
Naga małpa - Desmond John Morris
Zachowania intymne - Desmond John Morris
Zwierzę zwane człowiekiem - Desmond John Morris

Więcej nie pamiętam, te tytuły najbardziej zapamiętałem, ale czytałem to wszystko od deski do deski, bo po prostu, mnie to fascynowało... Książkę, za książką... Potem odpuściłem tę tematykę ze względu na brak czasu... Co jak co, ale książki zmieniły mój światopogląd o 180 stopni, przede wszystkim pozwoliły nabrać pokory do otaczającego nas świata, wytłumaczyły wiele rzeczy, których nie byłem świadomy... No i utwierdziły mnie tylko w przekonaniu, że Boga nie ma :/

#psychologia #socjologia #czytajzwykopem #ksiazki
  • 15
@funkcja_dzeta: Takich autorów fajnie się czyta, bo tłumaczą wszystko od podstaw. W przypadku Dawkinsa na początku trochę się nudziłem bo większość z tej tematyki już wiem, a poszukuję jedynie znacznego rozszerzenia mojej wiedzy. Obecnie przydałaby mi się książka popularnonaukowa wyjaśniająca w prosty sposób fizykę kwantową.
Btw bardzo polecam książkę
"Chemia między nami. Miłość, seks i naukowe podstawy przyciągania" - Larry Young, Brian Alexander