Wpis z mikrobloga

Wywalenie ubuntu to zazwyczaj dobry pomysł. A to czy Debian jest dobrym zastępstwem to zależy od tego jak bardzo obeznany jesteś z linuxem. Bo jeśli go już postawisz i dobrze skonfigurujesz, to powinien bardzo długo nie sprawiać problemów.
@pstjepan: Ubuntu wielkich problemów nie sprawie, z 2 razy crash unity i generalnie działa dobrze z catalyst 13.4 z tym,że chciałbym popróbować, tyle dystrybucji jest ciekawych ;) Ale archlinuxa bałbym się dotykać, bo to wyższa szkoła jazdy niż jakiś ubuntu,debian,mint czy mandriva.
@bodzio_pl: Z tych co wymieniłeś to używałem już wszystkich. Jeśli chcesz aby wszystko działało od ręki to polecam minta, jeśli interesuje Cię bezawaryjna praca kosztem trochę starszego oprogramowania to Debian, a jak bardzo lubisz się bawić i chcesz aby komputer śmigał to Arch. Co do mandrivy to już jej chyba nie ma:)
@paulfantom: Problemów nie ma :

i5 2400 sandy birdge 4x3.10 GHz

8 GB DDR3 KINGSTON 1333MHz

WDC 500GB

AsRock p67 pro3

ocz 650

amd radeon hd 6770 ;) z tym ze w vboxie jak testowalem kubuntu to wolno pod wzgledem graficznym tzn. wyswietlanie elementow itp. Myślę,że lepiej użyć jakiegoś dysku usb i unetbootin.
@bodzio_pl: Sytuacja jest taka, że Ubuntu wywodzi się z Debiana, a Mint z Ubuntu. O ile MInt i Ubuntu są bardzo podobne, to Debian już wygląda trochę inaczej, prostym przykładem są repozytoria, w Mintcie i Ubuntu zazwyczaj możesz używać tych samych, a Debian już nie jest taki chętny do używania repo z Ubuntu.
@paulfantom: Generalnie myślę nad wsadzeniem dysku 1tb tak czy siak, więc postawiłbym do tego fedorę i debiana lub archa i debiana, tyle zabawy ;D Ogólnie od teraz uważam,że linux jest lepszy od win np. tryb tekstowy i terminal wiele rzeczy da sie szybciej ogarnac co jest plusem, a nie znam jeszcze wszystkich mozliwosci terminala.