Wpis z mikrobloga

Ej Mirki od #bieganie :) Bo ja sobie stwierdziłam, że zacznę biegać. Wszyscy na mnie krzyczą, że schudnę, ale ja sobie już postanowiłam, że może chociaż raz uda mi się biegać więcej niż tydzień. Mam zamiar kupić buty do biegania. Szukałam jakichś tam poradników jak dobrać obuwie itp. Nic ciekawego nie wyczytałam, bo ja chciałam tylko jedną jedyną informację: Podeszwa miękka czy twarda? Jak to się ma do komfortu biegu? Bo tak sobie myślę, że bardzo twarda podeszwa, ale jednocześnie lekki but byłby najodpowiedniejszy. Nie chcę wydać 200 zł na buty po to, żeby się okazało, że będzie mi w nich niewygodnie :/

Może jeszcze #mikrokoksy
  • 14
@Gothagami: Pobiegaj w zwykłych wygodnych butach. Jak po tygodniu lub dwóch Ci się nie znudzi zainwestuj w coś lepszego.

W niektórych sklepach sportowych są dostępne testy biomechaniki stóp czy jakoś podobnie polegające na sprawdzeniu jak zachowuje się stopa podczas biegu i dopasowanie do tego odpowiedniego obuwia oraz jakieś wskazówki dla początkujących biegaczy. Może to troche naciągane ale takie wskazówki mogą faktycznie poprawić komfort oraz zminimalizować ryzyko kontuzji
@Sverc: kupienie najtańszych w Decathlonie wyjdzie mi na jedno z kupieniem droższych w sklepie sportowym, bo najbliższy decathlon mam prawie 90km ode mnie :)
@Volki: Dobra, teraz zaczynam i amortyzacja może być sobie słaba, ale pytanie brzmi: czy jeśli od razu kupię buty z większą amortyzacją to czy wybuchną mi od tego kolana? #pdk
@drjoint9: I czym ja zetrę ten zrogowaciały naskórek? Będę miała stopy jak u hobbita xD
@Gothagami: Różnica jest taka, że te z amortyzacją są cięższe, więc dla początkującego może to być uciążliwe dla ich stawów, szczególnie gdy ktoś waży dużo a stawy słabe. ;)