Wpis z mikrobloga

Czasem warto zjeść śniadanie nieco później ( ͡º ͜ʖ͡º) Placki z cukinii i marchewki + pomidor, a pod spodem guacamole, serek ziołowy i camembert. Raz sposób na więcej warzyw jakby ktoś miał z tym problem, dwa pomysł na zamiennik chleba, dla tych którzy mają na niego parcie. W pytkę ( ͡ ͜ʖ ͡)
Wołam @trisss i @kocimietka0 w nawiązaniu do wczorajszego wpisu. Obiad obiadem, ale na śniadanie to chyba nawet lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gotujzmatra #gotujzwykopem #lowcarb #bezglutenu #wegetarianizm i w sumie #paleo też dam mimo serów - zawsze można więcej guacamole ( )
matra - Czasem warto zjeść śniadanie nieco później ( ͡º ͜ʖ͡º) Placki z cukinii i marc...

źródło: comment_bPf8pePxByfrL4YLz6cJY0Ik1u4LXgwl.jpg

Pobierz
  • 8
@PurpleHaze: o_O 1 cukinia, 1 marchewka, 2 jajka, przyprawy + mąki do zagęszczenia [powiedzmy, że jakie kto lubi]. Wyszło mi 9 placków w tym dwa o średnicy ok 7cm i reszta tak z 10cm, a to powyżej to jest talerz obiadowy. To jest śniadanie spokojnie na dwie osoby, sama zjadłam te trzy + jednego małego z resztką guacamole. Nie wiem jakim cudem chciałbyś uzyskać osiem placków z 1/5 cukinii.

Poza tym
@matra: heh zalezy jaka cukinia ja ostatnio robilem identyczne placki tylko z dodatkiem warzyw i domowym sposobem, tzn tarka, solenie startej cukinii zeby obciekla i wyciskanie tego, plus zarabianie rekoma "ciasta" na rzeczone placki.
Pomijam #!$%@? w kuchnii i mycie wszelkich utensyliow, raczej nie jest to 30 minut, no chyba zeby nawalic maki w stosunku 1:1 z cukinia to wtedy sie nie rozleci, a tak te 10min trzeba dac po posoleniu
@PurpleHaze: jak tak patrzę na miarkę przed sobą, bo po odcięciu końcówek miała ok 17cm, więc przeciętnej wielkości, ani mikro, ani XXL. Ja nie odsączam cukinii, tzn kilka razy mi się zdarzyło, jak już to dodaję jedno jajko i nieco więcej mąki, np kokosowej, bo jest bardzo chłonna. Warzywa do malaksera, w oddzielnej misce jajka + reszta składników i warzywa do środka, wymieszać. Jeszcze łatwiej jest wpierdzielić wszystko do startych warzyw