Wpis z mikrobloga

Dobra krótka piłka.
Chodzą słuchy zewsząd, że nie można gotować drugi raz tej samej wody w czajniku, że zawsze trzeba wlewać nową. Czy to prawda, czy wy też tak robicie?

#gotowanie #pytanie #ankieta #czajnik

WLEWACIE ZA KAŻDYM RAZEM ŚWIEŻĄ WODĘ DO CZAJNIKA PRZY GOTOWANIU???

  • TAK 16.0% (414)
  • NIE 84.0% (2171)

Oddanych głosów: 2585

  • 51
  • Odpowiedz
@Mam_na_imie_czosnek:

to zależy od wody i jej pochodzenia..
na większości terenów stepu Kazachskiego - w wodzie jest taka zawartość soli że drugie gotowanie powoduje już delikatnie wyczuwalne zasolenie.. (taka woda to już tylko do kawy)..
silnie zmineralizowana woda z niektórych źródeł głębinowych po pierwszym odparowaniu ma bardzo duże stężenie minerałów które wcale nie musi być pozytywne..
  • Odpowiedz
silnie zmineralizowana woda z niektórych źródeł głębinowych po pierwszym odparowaniu ma bardzo duże stężenie minerałów które wcale nie musi być pozytywne..


@chodzewmoro: Nooo, na każdy litr odparujesz ~30 ml to tak się zmineralizuje, że ja #!$%@?ę xD. Nożem będziesz ciął.
  • Odpowiedz
@metnokitlumtsejeinerotkotnokitlum: Eee, logika dobra, ale wnioski błędne. Woda jest na bieżąco zużywana, przez wylewanie jej (do kawy herbaty), a dolewana jest świeża. Zbyt mało wody w międzyczasie odparowujesz, żeby ten efekt, o którym wspominasz, miał jakiekolwiek znaczenie. Tutaj skala ma znaczenie. Nikt nie gotuje baniaka wody, zużywając tylko 250 ml, zazwyczaj jest to 300-500 ml na 250 ml. To co pozostaje jest nieznacznie zagęszczone względem tego co było wcześniej, a raz
  • Odpowiedz
@metnokitlumtsejeinerotkotnokitlum: Rozwiniesz swoje zdanie, że wykop to nie miejsce na naukę? Bo nie do końca Cię rozumiem. Właśnie jak najbardziej tak. W książkach miałeś napisane, że trzeba wodę gotować i wylewać? Wybacz, ale też studia skończyłem, nawet technologię chemiczną. Książek nie piszę, ale artykuły tak - pracuję w nauce. Więc nie rozumiem twojego zarzutu. Jeżeli musiałeś coś studiować, jak piszesz, to znaczy, że nie robiłeś tego z pasji, konkludując, uczyłeś się
  • Odpowiedz