Wpis z mikrobloga

Q4wine to majsterszczyk. pomyśleć że przez tyle lat pierdzieliłem się z PlayOnLinux. Tutaj dla każdej pojedynczej apki można ustawić wszystko, aplikacje w prefixie dzielić na foldery, rozrzucać prefixy po dysku gdzie się chce,ustawiać kolory wine według kolorów motywu i wymusić bez problemu to aby aplikacja nie tworzyła niepotrzebnych menusów i skrótów w menu systemowym. Nawet ułożenie katalogów z configami jest sensowniejsze niż w PlayOnLinux a do tego cała apka jest napisana w qt w przeciwieństwie do pythona i nie jest zbugowana jak cholera.

Polecam i pozdrawiam

edit tak po zastanowieniu to ma jeden minus ta apka, nie ma skryptów instalacyjnych jak w playonlinux... ale w sumie szczerze czy ktoś z nich korzysta? Ja nawet jak z nich korzystałem to budowałem prefix na nowo bo te skrypty lubią pobierać nikomu niepotrzebny syf albo instalować stare, czasami nie działające, wersje wine...

#linux #wine #gry #xfcetips #oswiadczeniezdupy
Pobierz Kryspin013 - Q4wine to majsterszczyk. pomyśleć że przez tyle lat pierdzieliłem się z ...
źródło: comment_m4j0tqSbxYQG0T2F5fl0TFreOsofcLqX.jpg
  • 8
@cruc: nie że python #!$%@? tylko playonlinux #!$%@? napisany w pythonie. Zresztą nowy playonlinux5, który nigdy się nue ukarze ma zostać napisany w javie. A czemu #!$%@?? Z jakiegoś powodu na kilku konfiguracjach pc playonlinux nadużywał za bardzo procka.
@Kryspin013: myślałem że ogólnie aplikacje w nim napisane, playonlinux dobry dla przeciętnego użyszkodnika bo prosty w obsłudze w tym Qwine sporo opcji chyba, ja z terminala używam wine, zresztą mam może ze 3 programy windowsowe to tez nie potrzebuję jakichś zaawanowanych menadżerów
@cruc: No ja czasami odpalam jakiejś starsze gry i dosyć często potrzebuję stworzyć na szybko nowy prefix z określonymi ustawieniami. Wcześniej umożliwiało mi to playonlinux, ale teraz ogarnąłem sobie bardziej zaawansowane q4wine (w końcu bo od ponad roku widziałem w sumie o jego istnieniu). Zresztą teraz samych prefixów mam 12.
@cruc: @Kryspin013: Przykładem dobrze napisanej aplikacji GTK w Pythonie dla mnie jest Sonata. A z PlayOnLinux bywały problemy, ale że ostatnio nic z wine nie korzystałem praktycznie to nie zwracałem uwagi.
@Leinnan: Większość apek jest napisanych z użyciem pythona poprawnie i działa, w niektórych to nawet bym nie powedział, że python został użyty, co jednak nie zmienia faktu, że playonlinux to przestarzały zbiór skryptów napisanych trochę na kolanie w pythonie + bash.
@indywidualny: Crossover nie jest dla mnie bo założenie crossovera jest trochę inne niż tych wszystkich menadżerów wine. Tam płacisz komuś za pisanie skryptów i ewentualnie patchy poprawiających wydajność programów a tak po za tym nic więcej. Wiem, że baza programów jest ogromna ale jak czegoś nie ma w bazie to radź sobie sam i wciąż rzeczy które zwyczajnie nie działają pod wine nie będą działać pod crossoverem. Niezbyt też interfejs mi