Wpis z mikrobloga

co oni robią nie tak


@aferaopis:

1. Wprowadzają niekonstytucyjne ustawy - Ustawa o Ziemi, Ustawy o TK
2. Nie chcą opublikować wyroków TK dotyczących swoich
  • Odpowiedz
ja pier...e po prostu... jak nie umiecie wyjaśnić co jest nie tak... mimo, iż wszystko wskazuje na to, że tk działa dalej jak działał to nie ogarniam o co ta afera... pis zawłaszczy sobie sędziów i tak, ale sam tk zdaje się wciąż wydawać wyroki i sprawnie działać
  • Odpowiedz
@aferaopis: PiS próbuje zablokować Trybunał na poziomie ustawowym. Chce, aby nie mógł badać zgodności ich ustaw z Konstytucją w rozsądnym terminie. Po to właśnie jest badanie wg kolejności wpływu, po to jest blokowanie orzeczenia na pół roku przez 4 sędziów i długie terminy (nie wcześniej niż po 6 miesiącach Tk może się sprawą zająć). Takie między innymi były regulacje w ustawie. Do tego PiS bezprawnie wyrał 3 sędziów TK, a
  • Odpowiedz
@aferaopis: Dlatego, że TK pominął przy orzekaniu przepisy zaskarżone, a potem uznał je za niekonstytucyjne. Dlatego też Tk nie stosuje tych niekonstytucyjnych przepisów. Tymczasem rząd PiS domaga się ich stosowania i odmawia publikacji wyroków, które zapadły bez ich stosowania.
  • Odpowiedz
chcę wiedzieć co oni robią nie tak


@aferaopis: doceń moją dobroć, że odpisuję.
Na początek odpowiedz nam na 2 pytania, tak na zdrowy rozum
- czy uchwała Sejmu RP może stwierdzić brak mocy prawnej innej uchwały Sejmu RP?
- czy PIS wycofując wniosek o badanie zgodności z konstytucją kontrowersyjnej ustawy z czerwca 2015 kierował się dobrem kraju i obywateli?
  • Odpowiedz
@aferaopis: Problem się zacznie, gdy np. TK zakwestionuje zmianę ordynacji wyborczej, a PiS tego nie uzna i przeprowadzi mimo tego wybory na nowych zasadach. O to w gruncie rzeczy chodzi w całym konflikcie, żeby podporządkować sobie TK albo mieć wymówkę dla niestosowania się do jego wyroków.

Jeśli chcesz poczytać o całej historii, to było trochę dobrych materiałów na wykopie, np. ten wpis (zalatuje korwinizmem, ale merytorycznie jest dobry):
http://www.wykop.pl/wpis/16026847/mireczki-dzisiaj-w-maszprawo-goracy-temat-czyli-tr/
  • Odpowiedz