Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków którzy znają się na rowerach, ale nie są elektrodowymi fetyszystami sprzętu

Szukam roweru trekkingowego dla faceta, tak do 1400cebulionów max, ale chciałbym zaoszczędzić (budżet mam 1000 :P). Docelowo chciałbym robić do 30km dziennie, umiem serwisować rower samemu. I błagam, poproszę o opinie bez macania się po sutkach najdroższymi zębatkami shmiano z włókna węglowego, tylko opinie normalnych ludzi.

Oczywiście, jako nostalgiczny wąsaty janusz ciepłym okiem patrzę na firmę Romet, który w tej cenie oferuje model Wagrant 2. W necie widziałem nawet spoko opinie, ale chciałbym wiedzieć jaką markę ma ogólnie firma Romet obecnie, i, jeśli ktoś taki model roweru ma, to chętnie bym usłyszał opinię. Na wyprzedaży w lokalnym sklepie mogę mieć go za ~1300zł.
http://www.romet.pl/Rower,WAGANT_20,10,679,680,14116,2015.html

Drugim na który patrzę, i wydaje się leciutko sensowniejszy, jest rower Folta Letux, mam ich sklep pod domem. Podobny poziom sprzetowy, więc tak samo: jakie opinie o firmie są, i jeśli ktoś taki rower ma, to jaka opinia o modelu?
http://www.folta.pl/meskie-miasto/225-letux-grafitowy

#rower
  • 26
@cincin27 Kands Cross Line to MTB nie trekking.
@Solitary_Man dzięki za uwagę. kands w tej cenie ma raczej przerzutki w piaście w klasie trekkingowej, a tego nie chce, pozostałe albo wykraczają, albo kosztują niżej niż 1000zł, a to wiem żeby nie brać
@rmikke obczaje, nie brałem ich jeszcze pod uwagę.
@MrSzatanek tak, po latach trzymania w piwnicy cięzkiego MTB który do codziennego życia był bez sensu, potrzebuje coś bardziej dziadziowatego i praktyczniejszego.
Było wyżej pisane, nic na wolnobiegu nie kupuj,


@Hera_Koka_Hasz_LSD: Ludzie po trzydzieści lat na wolnobiegu jeżdżą... Kwestia masy jeźdźca i bagażu, dla mnie wolnobieg się nie nadaje, dla kogoś lekkiego i nie wożącego 30kg w sakwach - czemu nie?
@rmikke: Nie wiesz co piszesz. Problemy z wolnobiegiem nie zależą od wagi jeźdzca i tego co na rowerze wiezie, tylko wad konstrukcyjnych i #!$%@? rozkładu sił... to zwyczajnie nie jest trwałe. Na niskiej jakości kasecie można bezproblemowo zrobić wiecej km.
Problemy z wolnobiegiem nie zależą od wagi jeźdzca i tego co na rowerze wiezie, tylko wad konstrukcyjnych i #!$%@? rozkładu sił...


@MrSzatanek: Tak, #!$%@? rozkład sił. Ale przy mniejszym nacisku to nie jest problem, za młodu jeździłem na wolnobiegu (a byłem wprawdzie chudszy, ale wzrostu mi bozia nie poskąpiła, więc i waga nie była piórkowa) i żadnych problemów przez parę lat. Tym niemniej, skoro...

Czyli dla mnie kaseta, jestem niestety trochę
@rmikke: Osie gną się nawet przy jeźdzcu 50kg... w rowerach na 24" kołach dla dzieciaków, potrafiły się giąć, wymieniałem wiele razy i czasami po miesiącu koło już pływało. Drążona oś pod szybkozamykacz niby jest trwalsza, ale też potrafi się wygiąć

Poza tym przy wolnobiegu jest w dupie. A mając kasetę 8s, gdy zapragnie wrzucić tam nawet napęd 3x10 to nie ma problemu.
Osie gną się nawet przy jeźdzcu 50kg... w rowerach na 24" kołach dla dzieciaków, potrafiły się giąć, wymieniałem wiele razy i czasami po miesiącu koło już pływało. Drążona oś pod szybkozamykacz niby jest trwalsza, ale też potrafi się wygiąć


@MrSzatanek: Zmiłuj się i nie podawaj rowerków komunijnych jako przykładu, to jest z szajzelinium robione.

Poza tym przy wolnobiegu jest w dupie. A mając kasetę 8s, gdy zapragnie wrzucić tam nawet napęd
Zmiłuj się i nie podawaj rowerków komunijnych jako przykładu, to jest z szajzelinium robione.


@rmikke: A Ty myślisz, że w tych rowerach za 1000zł osie piaście pod wolnobieg są z tytanu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A w czym problem przy wolnobiegu? Jak już wymieniasz cały napoęd i manetki, to przeplecenie koła na piastę z kasetą jest niewielką różnicą.


@rmikke: Właśnie w tym. Piasta + przeplot to