Wpis z mikrobloga

@Friday5: a czy maxiskutery to tez takie zle?! Jesli ktos ma 500cc lub 250cc i tez nie ma biegow i siedzi jak na kanapie to nie umie jezdzic?!
Przeciez prawo jazdy musi miec, do przepisow stosowac sie musi ale nie pierdzi pod blokiem czy na wsi tylko jedzie jak motocyklista.
Co z takim zrobic?!
Mocą to sie wiele nie różni od normalnych motocykli. Moze ktos lubi wyglad swojego T-Maxa i nie
niestety nasz Pord ma zle definicje. Bo definiuje wszystko powyzej 50cc jako motocykl. a skuter to jeden z typow budowy jednosladow, tak jak i motocykl to typ budowy jednosladu. A wiec skuter =/= motocykl


@Stitch: Hm. Do 50cc włącznie są motorowery, pojazdy z silnikami o większej pojemności to motocykle. Biorąc powyższe pod uwagę, czy rowerzyści i cykliści nie powinni być dwoma odrębnymi grupami?

Ps. Według PoRD motorowery
@HalEmmerich: i tu jest kolejny blad PoRD.
bo motorower przekraczajacy 45 km/h automatycznie staje sie motocyklem. Definicje sa zawile i nieprecyzyjne, byly proby poprawienia tego, ale przepadalo zapomniane.
Miala rowniez powstac osobna kategoria dla trajek i pojazdow trzykolowych rejestrowanych na motocykle (jak te smieszne samochody z 2 kolami z przodu i jednym z tylu).

generalnie motocykl to typ budowy jednosladu, rower to tez typ budowy jednosladu, motorower, skuter.
@HalEmmerich: a wlasnie, ze nie. Wtedy zglasza sie zmiane konstrukcyjna pojazdu w WK i po wizycie na OSKP i zmianie parametrow technicznych taki "motorower" otrzymuje duza blache i wpis do dowodu MOTOCYKL. Stary, przerabialem juz te tematy dobre 40 razy :) z jednosladami zyje na powaznie od 14 lat. a jesli liczyc ogolnie to sie na nich wychowalem.
@HalEmmerich: no dlatego udajesz sie do WK w celu korekty DW, z WK wysylaja Cie na OSKP w celu zatwierdzenia przez diagnoste.
ale nikt tego nie robi, bo praktycznie kazde 50cc lata odblokowane.

w latach 80tych simsona blokowalo sie poprzez zalozenie mniejszej zebatki i dluzszego tlumika zeby nie przekraczal tych 45 km/h, bo silnikowo mial 51cc, a zasady homologacji sie nie zmienily
@Stitch:

dwa pozycja na motocyklu uczy pracy cialem, co jest najwazniejszym czynnikiem w jezdize na motocyklu. Na kiblu jak chcesz to robic? Wiesz znaffco, ze w zakretach rownomiernie opierasz sie na powierzchni motocykla? tj rozklad nog i rak na baku, ramie, siedzeniu.

Nie, praca ciałem nie jest najważniejsza. Najważniejszy jest przeciwskręt który również występuje w skuterach.
I kolejny błąd to nie, w zakrętach wogole nie opierasz się rękoma. Ręce mają być
@koszyksf jak chcesz skrecac jakimkolwiek jednosladem bez przeciwskretu? nawet na rowerze skrecasz dzieki niemu to raz.

dwa. jest najważniejsza. Bo praca ciałem to przenoszenie srodka ciezkosci. Im jest nizej i przeniesiony do wewnatrz zakretu tym lepiej.

trzy. Lokcie maja, udo maja być oparte o motocykl. pol luźno maja byc przedramiona i dlonie.

cztery kolano to tylko ocena kata zlozenia.

Piec. wszystkie wymienione typy pojazdów maja pare wspolnych cech. Normalna PRZEKLADNIOWA skrzynie biegow,
@Stitch: Wiem doskonale jakie są te różnice. Jednak wiem też, że można motocyklem i skuterem 50ccm przejechać z takiej Łodzi do Mielna bocznymi drogami zwiedzając ładny kawałek Polski i świetnie się przy tym bawili więc argument temperamentu leży. Co do nieprzestrzegania przepisów przez użytkowników skuterów. No stary serio? Ci jeżdżący 50 km/h w zabudowanym motocykliści potwierdzają Twoją tezę całkowicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Stitch: To już z definicji wynika, że skuter to co innego niż motorower, a to co innego niż motocykl. Jednak nie lubię takiego jechania po ludziach tylko dlatego, że jeżdżą czymś innym. Sam zaczynałem od Simsona, potem MZ, Jawa 350 a dziś mam sevenfifty. Jednak gdybym mieszkał w mieście to kupił bym sobie coś na kształt Vespy, bo po pierwsze wygodniejsze, a po drugie śliczne. Dlatego nie tępię ludzi za to
@graupek120: W sumie źle to ująłem, mam ją cały czas. Rocznik 95, nieśmiertelny skuterek, konieczny remont silnika bo kolega zatankował za 5 zł paliwa do oleju zamiast do baku (), ale poza tym rewelacja. Zawsze mi smutno było jak koledzy jeździli aeroxami i innymi speedfightami, a ja na takim dziadowsko designerskim mykadle.