Wpis z mikrobloga

Monco się brudzi w pokoju ćwicząc te magiczne programy p90x? :D Chociaż wiadomo, no excuses, szczególnie, że #!$%@?łem jakieś 9-12 kg od normalnej wagi (podaję w widelkach, bo w sumie "normalna" waga mi się wahała), chciałem wrócić do biegania, ale ważąc 92kg przy 180cm wzrostu to niezbyt mi się widzi zajeżdżać kolana itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widzę, że efekty, przynajmniej na zdjęciach są fajne, a że mimo utycia nie wyglądam źle, to aż jestem ciekaw, jak by to wyszło :)

#p90x #sport #bieganie #silownia #cwiczenia
  • 5
@majas: Mocno. Ja ćwiczyłem to zimę i na podłodze było mokro. W lato będziesz miał jezioro na parkiecie.

Tak w ogóle czemu P90X? To nie jest złe rozwiązanie ale wg mnie można lepiej.

Bez dobrego zestawu hantli, jest to strasznie upierdliwe (zmiany obciążenia) a przy takich ćwiczeniach jak w P90X to trochę udawanie, że się ćwiczy siłowo.
@DamianParol: Już ci tłumaczę, dlaczego akurat to (chociaż nie chodzi o dokładnie p90x, po prostu akurat o tym słyszałem). Rok temu skończyłem trenować wiosła. Trenowałem prawie 8 lat. Przez ten czas chodziłem na siłownię 3-4 razy w tygodniu, ćwiczyłem z ciężarami małymi i dużymi. Miałem okres, kiedy przy 180cm ważyłem 90kg i miałem 8% tłuszczu. Teraz nie trenuję, rok temu jeszcze świeżo po zakończeniu trenowania pobiegłem maraton w 3:02, i od
@majas: Beach Body (ta sama firma co stworzyła P90X) wypuściła też Insanity. Ten drugi program bardziej przypomina Hardkorowy Aerobic. Nie jest to program idealny (tj nie podobają mi się niektóre ćwiczenia ze względu na ich wykonanie i jest zbyt intensywny), ale robiony rzadziej niż zalecają, albo przeplatany lightowymi treningami z P90X (yoga, cardio, core, streaching) może być fajnym planem poprawy wydolności i sprawności.

W P90X idzie za dużo pary w gwizdek
@DamianParol: Właśnie przejrzałem ten Insanity i wygląda na coś takiego, czego własnie potrzebuję. Wezmę pod uwagę to co napisałeś na temat uzupełniania tego treningu przez lekkie treningi z P90X i chyba wypróbuję :) Właśnie taki fitness czy coś w ten deseń ogólnorozwojowego i dość intensywnego powinno być w sam raz :)