Wpis z mikrobloga

Gram Nogajami #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie rozpocząłem rozgrywkę Ordą Nogajską i pytanie - jak żyć? Chcę podbić jak największe tereny w Azji, stworzyć wielką hordę, a może kiedyś ruszyć na Europę. Jakieś pomysły, porady od bardziej doświadczonych mirków? Jakie idee brać, jak ogólnie kierować taką nacją? Pytam, bo nie grałem nigdy Ordami.
Początek rozgrywki był fantastyczny, bo kiedy Złota Orda najechała na Krym, od tyłu wjechał w nią Kazań z uzbekami, z kolei Uzbekowie mocno wygrywali w tym czasie wojnę z Mongolią, więc dołączyli do Kazania. Ja, korzystając z okazji, również najechałem Złotą Ordę zdobyć Astrachań. Dalej było tak, że Złota Orda praktycznie nie istnieje, natomiast Uzbekowie nie dali rady na dwóch frontach i mocno dostali od Mongołów. Więc ja szybko pozbierałem się po podboju Astrachania i pojechałem razem z Krymem na Uzbeków i Kazań. Warto dodać, że Kazań ma sojusz z Tymurydami (którzy mają hostile do mnie i nie chcą się zbratać).
No i początek wyszedł świetnie, ale dalej pewnie nie będzie tak łatwo. Stąd moje pytanie - co dalej grając hordą :)

Zapomniałem dodać, że obecnie mam sojusz z Krymem i Jarkandem.
Oczywiście IM.
#eu4
Pobierz Majku_ - Gram Nogajami #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie rozpocząłem rozgrywkę Ordą No...
źródło: comment_a2sCSHyro6fEqhbJLwPOGCR8DKevOHNn.jpg
  • 7
@Majku_: jak najszybciej rób wszystkie ideę ,by zrobić z siebie nie-hordę. Gra hordą to jedno wielkie sranie na złotym kiblu w palącym się domu= niby miło ale jedna chwila i wszystko trafia luj. Wystarczy dostać dwa eventy, śmierć władcy / następcy i już cały kraj w buntach. Plus dosyć szybko dochodzimy do krajów europejskich, które niszczą nas jakościowo i ilościowo ( o ile moskwę we wczesnej fazie możesz hordą zciśnąć to