Wpis z mikrobloga

Od jakiej kwoty opłaca się B2B? Jeżeli umawiam się dajmy na to na wynagrodzenie w b2b na 6 tys. netto to czy to oznacza, że pracodawca przeleje mi 6 tyś + vat i ja będę musiał zapłacić ten VAT - czyli zostanie mi 6 tyś? (tak by wynikało przez analogie do cen produktów w sklepie gdzie ja jestem producentem a pracodawca to klient).
Co muszę odliczyć od wynagrodzenie jakie dostanę od pracodawcy oprócz VATu? I ile musi mi zapłaci mniej więcej pracodawca, żebym po odliczeniu wszystkiego zostało mi te przykładowe 6 tyś na czysto (z uwzględnieniem normalnego urlopu i paru dni chorobowych)

#programowanie #b2b #praca #pytanie
  • 52
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: Nie wystawiam, tyle to można na UOP mieć spokojnie i nie bawić się w księgowości, kontrole i zajmowanie się dodatkowo w pilnowanie zusów, srusów itp... Sorki, to nie ten pułap i nie ten okres, tak to bawić się mogłem kilka lat temu, teraz szanuję swój czas. A od jednego mądrego człowieka (jednego z byłych pracodawców) nauczyłem się jednego gówno oszczędności powodują, że zamiast zarabiać tracisz czas na gówno optymalizacje, które
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: ale bzdury gadacie.
Pierwsze - jeśli umawiasz się kwotę netto to od tego musisz odliczyć podatek dochodowy.
Czyli: 6000 zł netto to 7380 brutto (23% VAT).
Kwotę VAtu przelewasz do US pomniejszoną o VAT z Twoich kosztów.
Teraz tak:
6000 to przychód. W każdej firmie masz koszty prowadzenia działalności. Załóżmy, że masz koszty w wysokości 1000 zł (samochód, internet, komóka, etc.).
Płacisz 19% (przy rozliczaniu liniowym) od przychodu - koszty,
  • Odpowiedz
@Kaczus2B: Zdaję sobie sprawę, że to wymaga pewnych wyrzeczeń z drugiej jednak strony kuszą większe pieniądze.
Dla osoby która przykładowo zarabia na normalnej umowie 6 tys przejście na b2b i podwyższenie zarobków do do tych 7 - 8 tys jest jednak sporą podwyżką. Dodatkowo można odliczyć koszty więc relanie jeszcze parę stówek wpadnie.
Uważasz, że szkoda się bawić w te wszystkie dodatkowe rzeczy związane z b2b i zaoszczędzony czas poświęcić na
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: Napisałem, dla jednych warto, inni stwierdzą, że to za mało.Ja liczę te wszystkie dodatkowe rzeczy jak nadgodziny, nadgodziny płatne winny być ekstra, dodatkowo za dużo nadgodzin to też średni pomysł, Ty musisz wyznaczyć własny pułap, czy się to Tobie opłaci, czy masz plan, by to zamienic w coś, co wymagać będzie mniej zachodu, a więcej zarobisz. Jeśli masz na to plan, to wchodź, jeśli nie - to nie wiem. To,
  • Odpowiedz
@RisingKnee: nie przeszedłem, ale generalnie zasada jest taka że ofertę warto rozważać gdy na fakturze netto masz minimum tyle ile wynosi całkowity koszt pracodawcy na UOP (nie brutto tylko całkowity koszt)
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: "Jak chcesz to rzuć konkretne kwoty jakie masz i ci mogę rozpisać ile Ci zostanie faktycznie w kieszeni i dlaczego tak"

Aktualne jeszcze? :) Obecny pracodawca daje mi możliwość zatrudnienia na b2b i zastanawiam się czy to opłacalne i jaką kwotę mu podać
  • Odpowiedz