Wpis z mikrobloga

Hej, zacząłem pracować nad aplikacją desktopową do zwalczania prokrastynacji. W zamyśle apka będzie się odpalać przy starcie systemu i "wisieć" na monitorze. Ficzery:
- zapisywanie historii zadań
- gotowe wyzwania i możliwość dodania własnych
- dwa poziomy trudności - łatwy (6 dni) i trudny (12 dni)
- misje poboczne, levelowanie postaci
- możliwość wykonywania zadań ze znajomymi
Korzystalibyście z takiej aplikacji? W tym momencie nad wszystkim (design, kod i UI) pracuje jedna osoba - czyli ja. Krótko o mnie - frontendowiec z wyboru. Jeśli kogoś interesuje jak potoczy się dalej moja przygoda z tym projektem to zapraszam do obserwowania tagu #sticktoplan Na bieżąco będę się starał umieszczać i komentować moje postępy.
Na początek umieszczam wstępny projekt aplikacji. Co o nim myślicie?
#webdev #startup #sticktoplan #webdesign #prokrastynacja #motywacja
metan - Hej, zacząłem pracować nad aplikacją desktopową do zwalczania prokrastynacji....

źródło: comment_oQf0Hy9otQhlJ9jraKp8UCv2YDCJmo5i.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@metan: Gratulacje! Pierwszy tag który będę oglądać! Rok temu zacząłem u siebie widzieć zaczątki prokrastynacji, a teraz to niestety, nie ukrywam, czasami takie rzeczy robię (a raczej ich nie robię), że aż smutno mi się robi. Mam nadzieję, że nawet jeśli stracisz chęci do tworzenia apki, to udostępnisz chociaż to, co udało ci się zrobić. Czekam na dalsze informacje, i powodzenia! :)
  • Odpowiedz
@metan: Mam nadzieję, że ci to wyjdzie i że zaczniesz od androida. Przegrzebałem sporo aplikacji i każda miała jakąś wadę, która powodowała, że nie dało się tego używać na dłuższą metę. A ja chciałem tylko mieć coś pomagającego zarządzać czasem i trzymać się zaplanowanych zadań.
  • Odpowiedz
Na początek umieszczam wstępny projekt aplikacji. Co o nim myślicie?


@metan: Bracie, d-------ś znacznie więcej niż jesteś w stanie to sobie wyobrazić. W końcu wykopki będą mogły zabrać się za robotę. Z tego co widzimy na mockupie, znajdują się na nim dwa zadania tak niezwykle potrzebne wykoprzegrywom w zajmowaniu swojego umysłu pierdołami. Spacer z psem pomaga, szczególnie jeśli pies jest (ostatecznie) ich jedynym "przyjacielem" (tak naprawdę nawet on ma ich w nosie). Książka godzinę dziennie, na co najmniej 60 minut oderwie ich od marnego żywota, a kto wie, może nawet sięgną po wyobrażoną dziewczynę, o ile czas spędzany w piwnicy poświęcili na zapoznanie się ze wzbogaconym słownictwem, używanym przez literatów...;p

Niestety zadanie o wstawaniu zanim położy się spać schodząc z nocnej jest fizycznie niewykonalne. Prosimy o zmianę w zakresie godziny na "poranną" dla wykopka, czyli po
  • Odpowiedz
@Dezywontariusz: Nie widzę innowacji żadnych, z opisu aplikacja jak inne. W Habitice jest o tyle dobry czynnik, ze mozna wykonywać zadania w grupie, a każde nasze przewinienie to utrata zycia do naszych znajomych i to już jest jakas motywacja. Pomyśl o czma co z podobna skutecznością będzie motywować. Czasem myślałem nawet żeby przy starcie jakiegoś długoterminowego zadania wplacac hajs na konto, ktore wroci gdy wszystko spelnie, w innym wypadku przechodzi
  • Odpowiedz