Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z reguły staram się propsować zaradnych mirków, ale serio kopara mi opada jak widzę komentarze w stylu "Jak ktoś nie zarabia w Polsce tych 4+ tysięcy netto to jest po prostu #!$%@? matołem". Najczęściej piszą to ludzie z IT, którym dość łatwo u nas wskoczyć na wspomniane widełki. A jak ktoś wyjedzie i zarabia w końcu więcej to się #!$%@?ą, że wyjechał, bo nie mógł sobie poradzić w kraju "#!$%@? matoł" i koło się zamyka.

PS. Propsy dla stajennego za weekendowa pensje 15k NOK za bycie kierowca ubera. Niech wspomnianych ITowców dupy zapieką, że tak łatwo ludziom to przychodzi zagramanico.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 8
@prnppp: bez przesady... dla mnie praca w IT to hobby i wcale nie oceniam ludzi po tym ile zarabiają - u mnie w robocie raczej też normalni ludzie, nie wiem skąd taka opinia
a jak wszyscy wiemy średnia to ściema


@currywurst: Co to znaczy, że średnia to ściema? Średnia to średnia. Jest tylko wynikiem arytmetycznym. Ona nie mówi ile zazwyczaj Polak zarabia.
Od tego są inne wskaźniki, jak dominanta, czy mediana.

Jeśli firma składa się z 3 prezesów po 10k miesięcznie i 10 pracowników po 3k, to średnia wynosi 4615 na mies. I nie jest to żadna ściema.
A dominanta i mediana wynoszą 3k.