Wpis z mikrobloga

Prezydent Andrzej Duda łamie prawo, nie stosuje się do zaleceń Komisji Weneckiej, działa na szkodę Polski i Polaków. Jest zupełnie biernym prezydentem, nie powstrzymuje nawet najbardziej szkodliwych pomysłów rządu.
Tymczasem na portalu elity polskiego internetu, wykop.pl, prawdziwa euforia. DUDA POMÓGŁ STARSZEJ PANI.

szanuje :)

kocham go :D

klasa :)))

Do tego pełno chochołów w postaci "co to GW czy TVN nie zrobi", plucie na poprzedniego prezydenta (chociaż tamten nie był ubezwłasnowolnionym podpisywaczem wszystkiego co mu się pod nos podstawi i nie łamał prawa), lekceważenie kryzysu konstytucyjnego. Elita xD

#bekazpisu #bekazprawakow #neuropa #polityka
  • 103
@erbo: Mikroblog to nie miejsce na długie, skomplikowane wynurzenia prawne dotyczące niemożności uchylania uchwał poprzedniego Sejmu dotyczących wyborów personalnych. Może uchylą uchwałę o wyborze Rzeplińskiego? Chyba sam wiesz dlaczego. A jak nie wiesz to szkoda czasu na ciebie.

@erbo: Ale nie mogą orzekać, bo są nielegalnie wybrani.

@erbo: Prosty przykład - Ustawa o Tk nakazuje orzekać w składzie 15 sędziów i 2 owiec. Brak vacatio legis.
Co ma zrobić
@NieBojeSieMinusow: Nie zapominaj że głównym zaletą pana prezydenta Andrzej Dudy jest

A tak na poważnie to dudeł jest super preziem. Reprezentatywny, sympatyczny, umie dodać coś od siebie i nie przynosi wstydu na arenie międzynarodowej.

PIS to absolutnie nie jest moja bajka, ale powiedzmy sobie jasno: to pierwszy prezydent, którego się nie musimy wstydzić, a momentami - wręcz przeciwnie. Szacun, Duda, pan prezydent.

Godnie nas reprezentuje i szlak trafia ze tak malo
Pobierz Joz - @NieBojeSieMinusow: Nie zapominaj że głównym zaletą pana prezydenta Andrzej Dud...
źródło: comment_63xIMRup0d37uwGTHea8YDTgnqo3cVhN.jpg
Ale nie mogą orzekać, bo są nielegalnie wybrani.


@GordonLameman: Są nielegalnie wybrani bo tak napisałeś? xDDDD
Idź trollować gdzie indziej, bo nikt tych głupot nie czyta, a ja z litości odpisuję.
@erbo: Są nielegalni, bo tak twierdzą najwyższe organy sądownicze w Polsce. Do tego chyba wszystkie uniwersytety, prawnicy, instytucje związane z prawem. Nikt o zdrowych zmysłach nie broni tych haniebnych uchwał. Poza niektórymi płatnymi trollami i ludźmi nie mającymi o prawie zielonego pojęcia.

Szkoda, że do reszty nawet nie potrafiłeś się merytorycznie odnieść. Ale to też pokazuje, że przed merytorycznymi argumentami musisz się po prostu poddać. Standard, trollu :)
Erbo, nie dość że nie odpisujesz na argumenty

@pabloooga: Gdzie ty widzisz u niego argumenty, pokaż mi je to chętnie odpowiem xD

Podpowiem ci:
1) unikanie odpowiedzi
2) kłamstwo
3) zmiana tematu i danie przykładu z dupy

To nie są argumenty.
Natomiast argumentem jest to że byłoby 18 sędziów i to że TK nie ma prawa do oceny legalności czegokolwiek, a w szczególności jednostkowych uchwał o wyborze sędziów.
Są nielegalni, bo tak twierdzą najwyższe organy sądownicze w Polsce. Do tego chyba wszystkie uniwersytety, prawnicy, instytucje związane z prawem.


@GordonLameman:
"Argument z autorytetu" to nie jest żadna podstawa prawna do stwierdzenie nielegalności. Ośmieszasz się po raz kolejny.
Jedna z technik manipulacji, to nie jest podstawa prawna czegokolwiek !!!
Szkoda, że do reszty nawet nie potrafiłeś się merytorycznie odnieść. Ale to też pokazuje, że przed merytorycznymi argumentami musisz się po prostu poddać.


@GordonLameman: Reszta jest tak marnym trollingiem że nawet nie warto komentować.
Bo niby czym był twój przykład o owcach? Zmianą tematu czy totalnym przykładem z dupy?
Dyskusja była o tym czy wyroki TK mówią coś o legalności czegokolwiek, a ty dajesz przykład o owcach xDDDD

No ale ja
@erbo:

"Argument z autorytetu" to nie jest żadna podstawa prawna do stwierdzenie nielegalności. Ośmieszasz się po raz kolejny. Jedna z technik manipulacji, to nie jest podstawa prawna czegokolwiek !!!


Możliwość uchylania uchwał personalnych poprzedniego Sejmu winna mieć podstawę prawną. Bez podstawy prawnej jest nieważna.
Podaj więc tą podstawę prawną.

Reszta jest tak marnym trollingiem że nawet nie warto komentować. Bo niby czym był twój przykład o owcach? Zmianą tematu czy totalnym
Możliwość uchylania uchwał personalnych poprzedniego Sejmu winna mieć podstawę prawną. Bez podstawy prawnej jest nieważna.

Podaj więc tą podstawę prawną.


@GordonLameman: Taka sama jest podstawa prawna tych uchwał jak każdych uchwał o wyborze sędziów.
Natomiast nie ma nikogo, poza parlamentem, kto może stwierdzić jej nieważność. Deal with it.

TK ma prawo pominąć te przepisy ustawy, które są niekonstytucyjne.


@GordonLameman: Ale myśmy trollu nie rozmawiali o pomijaniu przepisów!!!!
Rozmowa była o
@erbo:

Taka sama jest podstawa prawna tych uchwał jak każdych uchwał o wyborze sędziów.

Natomiast nie ma nikogo, poza parlamentem, kto może stwierdzić jej nieważność. Deal with it.

Absolutnie nie. Czyżbyś uważał, że następny Sejm może uchylić uchwały obecnego Sejmu o wyborze Pszczółkowskiego i Przyłębskiej na sędziów TK? O kurczę pióro - jesteś niezłą tuzą intelektu. Wyceniłbym na #60groszyzawpis

Ale myśmy trollu nie rozmawiali o pomijaniu przepisów!!!! Rozmowa była o tym
zgodność z Konstytucją podstawy prawnej wyboru 3 sędziów przez Sejm z większością PO.


@GordonLameman: Jak nie rozumiesz że zgodność z Konstytucją podstawy prawnej, nie oznacza legalności, bo jest np jeszcze regulamin Sejmu, to o czym ja mogę dyskutować z taką amebą intelektualną?

To jak gadanie ze ślepym o kolorach.
@erbo: > Jak nie rozumiesz że zgodność z Konstytucją podstawy prawnej, nie oznacza legalności, bo jest np jeszcze regulamin Sejmu, to o czym ja mogę dyskutować z taką amebą intelektualną?

Śmiało. Regulamin Sejmu przewiduje, że kandydata do Tk trzeba zgłosić 30 dni przed głosowaniem. Podaj kiedy zostali zgłoszeni kandydaci PiS i sprawdź kiedy głosowano.

Wiem, że tego nie zrobisz. Bo byś się zawiódł na swoich idolach.
@NieBojeSieMinusow: Bo prezydent to jest, #!$%@?, superhero, ktory uratuje twoja dupe od kazdego gownianego pomyslu rzadu. xD Prezydent ma ladnie wygladac i godnie reprezentowac kraj w jego obrebie i na arenie miedzynarodowej. Koniec. Zamiec ten swoj bol dupy pod dywan.