Wpis z mikrobloga

Prezydent Andrzej Duda łamie prawo, nie stosuje się do zaleceń Komisji Weneckiej, działa na szkodę Polski i Polaków. Jest zupełnie biernym prezydentem, nie powstrzymuje nawet najbardziej szkodliwych pomysłów rządu.
Tymczasem na portalu elity polskiego internetu, wykop.pl, prawdziwa euforia. DUDA POMÓGŁ STARSZEJ PANI.

szanuje :)

kocham go :D

klasa :)))

Do tego pełno chochołów w postaci "co to GW czy TVN nie zrobi", plucie na poprzedniego prezydenta (chociaż tamten nie był ubezwłasnowolnionym podpisywaczem wszystkiego co mu się pod nos podstawi i nie łamał prawa), lekceważenie kryzysu konstytucyjnego. Elita xD

#bekazpisu #bekazprawakow #neuropa #polityka
  • 103
@GordonLameman: Misiu naucz się czytać, nie napisałem że "nie wiem o co chodzi" tylko że nie wiem co ty komentujesz, bo nie umiesz cytować i nie wiadomo do czego się odnosisz.

No ale skoro nie umiesz czytać, to na pewno prawo ogarniasz xD
Tak samo jak rozróżniasz konstytucyjność od legalności xD

Tak samo jak rozróżniasz 18 sędziów od 15, albo 10 dni od 30 xD
@erbo
Dziecko, nie rozśmieszaj mnie.

Odpisałem na dwa twoje kolejne wpisy, chronologicznie.

Nie masz pojęcia o prawie.

Podaj podstawę prawną możliwości uchylenia bądź stwierdzenia nieważności personalnych uchwał poprzedniego Sejmu. Brak podstawy prawnej oznacza bezprawność uchwał.
Odpisałem na dwa twoje kolejne wpisy, chronologicznie.

Nie masz pojęcia o prawie.


@GordonLameman: A ty nie masz pojęcia o poprawnym odpisywaniu i cytowaniu.

Podaj podstawę prawną możliwości uchylenia bądź stwierdzenia nieważności personalnych uchwał poprzedniego Sejmu. Brak podstawy prawnej oznacza bezprawność uchwał.


Już ją podałem, polecam naukę czytania lub mocniejsze okulary.
Nie podałeś żadnej podstawy prawnej.

Dwa losowe numery nią nie są. Nie podałeś nawet aktu prawnego.


@GordonLameman: Po raz kolejny polecam naukę czytania ze zrozumieniem, bo jest tam nazwa.

PS. Dokładnie tak samo nie podałeś jakiego to wyroku nie przestrzega Duduś, podając sam numer punktu i podpunkt xD
@erbo: No więc mój drogi laiku, skoro masz na myśli Konstytucję to jest to kolejny dowód na to, że nie wiesz o czym piszesz.
Art. 10 traktuje o podziale władzy, natomiast 120 o większości przy jakiej zapadają - co do zasady - ustawy i uchwały Sejmu.
Absolutnie z tych przepisów nie da się wywieść PODSTAWY PRAWNEJ do kompetencji Sejmu polegającej na uchylaniu ważnych uchwał w sprawach personalnych poprzedniego Sejmu.

Jesteś trollem
1) "Bezpośrednio na podstawie konstytucji"

Nie podałeś żadnej podstawy prawnej.

Dwa losowe numery nią nie są. Nie podałeś nawet aktu prawnego.


2) "W stylu TK ci odpowiem... dokładnie na podstawie art. 2 i 120"

Art. 10 traktuje o podziale władzy


@GordonLameman: Koleś ale serio kup te okulary, bo mam z ciebie bekę na maxa xDDD

Chyba od 120 odjąłeś 2 i wyszło ci 10 xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Twoja matematyka mnie rozwala
1) 15
Rozmawialiśmy o tym wyroku, więc nie powielałem daty czy sygnatury.


@GordonLameman: o TYM czyli którym ?
Tylko ty wiesz co jest TYM wyrokiem xD
Bo ja niestety nie wiem co oznacza TYM.
Uchwały Sejmu w przedmiocie stwierdzenia nieważności uchwał są nieważne i bezprawne, ponieważ nie mają ŻADNEJ PODSTAWY PRAWNEJ. TO musisz sobie zapamiętać.


@GordonLameman: Misiu to jest tylko twoja opinia i nie ma dla nikogo znaczenia xD
@erbo: Art. 2 jeszcze bardziej zaprzecza możliwości uchylania uchwał poprzedniego Sejmu.
Państwo prawa oznacza respektowanie prawa i uchwał/ustaw poprzedniego Sejmu oraz ich uchylanie tylko w sposób prawem przewidziany.

Uchwał o charakterze w personalnym zaś uchylić się nie da. Jest to całkowicie sprzeczne z ideą państwa prawa, laiku.

o TYM czyli którym ? Tylko ty wiesz co jest TYM wyrokiem xD Bo ja niestety nie wiem co oznacza TYM.

Podejrzewam, że nie
Podejrzewam, że nie czytałeś żadnego wyroku TK, bo ze sposobu w jaki piszesz widzę, że nie kalasz się literaturą bardziej skomplikowaną od gazetki promocyjnej z Biedronki.


@GordonLameman: No i znowu zmiana tematu, bo zostałeś zaorany i nie potrafisz pokazać gdzie napisałeś o jaki wyrok ci chodziło xDDDDD
@erbo:

Marny manipulatorze, nikt tych uchwał nie uchylał, tylko stwierdził nieważność. Doucz sie.


Stwierdzenie nieważności czy uchylenie - odbyło się bez podstaw prawnych. Nadto - to ja pierwszy napisałem o stwierdzeniu nieważności, do tej pory pisaliśmy o uchyleniu i nie czepiałeś się.
Wszystkie rozważania pozostają aktualne - nie da się stwierdzić nieważności tych uchwał. Sejm nie ma do tego kompetencji.
Te uchwały są dalej nieważne i bezprawne.

No i znowu zmiana
Wszystkie rozważania pozostają aktualne - nie da się stwierdzić nieważności tych uchwał. Sejm nie ma do tego kompetencji.

Te uchwały są dalej nieważne i bezprawne.


@GordonLameman: Sejm nie ma kompetencji na stwierdzenie nieważności swoich własnych uchwał xDDDD
Odważna teza gimboprawniku - tylko jeszcze ją udowodnij i wskaż kto może tego zakazać.
Jedyne co Ci się udało zaorać to własne, logiczne myślenie. Wymieniłeś je na partyjną gadkę-szmatkę.


@GordonLameman: Jeszcze mi napisz do jakiej partii należę, żeby dopełnić obrazu samozaorania xDDD
Sejm nie ma kompetencji na stwierdzenie nieważności swoich własnych uchwał xDDDD Odważna teza gimboprawniku - tylko jeszcze ją udowodnij i wskaż kto może tego zakazać.


@erbo: Kłamco, to nei są własne uchwały, bo to są uchwały poprzedniego Sejmu. I tak - Sejm nie ma kompetencji do stwierdzania nieważności czy też uchylania uchwał personalnych poprzedniego Sejmu. Jeśli uważasz odmiennie to wskaż wyraźną podstawę prawną takiej kompetencji, z jakąś sensowną argumentacją. "xD" nie
@GordonLameman: A zdradzić ci jeszcze jedną tajemnicę?
Sejm może unieważniać ustawy poprzedniego Sejmu i robi to cały czas xDDDD
Od lat to robią xD
I nikt nie szanuje twoich gimbointerpretacji prawa dX
Kłamco, to nei są własne uchwały, bo to są uchwały poprzedniego Sejmu.


@GordonLameman: A gdzieś pisałem że to nie są uchwały poprzedniego Sejmu?
Nie pisałem, więc po raz kolejny naucz się czytać.
@erbo:

A zdradzić ci jeszcze jedną tajemnicę? Sejm może unieważniać ustawy poprzedniego Sejmu i robi to cały czas xDDDD Od lat to robią xD I nikt nie szanuje twoich gimbointerpretacji prawa dX


Widzisz, drogie dziecko - nie odróżniasz chyba uchwały o charakterze personalnym od ustawy.
Twoja dziecięca i całkowicie laicka interpretacja (zbyt dużo powiedziane) doprowadziłaby do tego, że Sejm mógłby uchylić albo stwierdzić nieważność uchwały o wyborze np. Pszczółkowskiego na stanowisko