Wpis z mikrobloga

Jeszcze nic nie kupuje, ale biorę pod uwagę takie opcje:

Peugeot 407 - 2.2 163KM
Opel Vectra C - 2.2 147KM [niestety wersje po lifcie z-----i bezpośrednim wtryskiem]
Chevrolet Epica 2.0 - 144KM ponieważ wersja 2.5 była tylko z automatem...
Nie chce diesla, turbiny, automatu. Tylko LPG.
#motoryzacja #samochody #peugeot #peugeot407content #opel #chevrolet
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zielony34 akcyzę musi zapłacić sprowadzający, powyżej 2 litrów jest koło 18% zamiast niecałych 4, a zysk mocy niewielki.
A nie są najbardziej udane, bo są z nimi większe kłopoty w warsztacie (wynikające z mniejszej popularności): 2.2 PSA ma zmienne fazy rozrządu + nieoczywiste wymagania co do oleju. Z oplowskim też było coś nie tak.
W sumie może nie tak strasznie jak 2.0 hpi, ale mieć świadomość warto.
  • Odpowiedz
@mawojciech: ale co mnie akcyza sprowadzającego obchodzi? Zysk mocy rzędu 20-25Nm jest nie wielki? Śmiem polemizować... 2.2 w Peugeocie 407 nie ma zmiennych faz rozrządu, a jest ich na tyle sporo, że nie ma problemów z naprawą.
  • Odpowiedz
@Zielony34 Ciebie akcyza nie obchodzi, ale sprowadzony 2.2 będzie w gorszym stanie niż 2.0, bo musi być tańszy żeby się sprzedał.
2.2 w citroenach ma ta samą moc i ma wariator.
Ale jeśli jesteś pewien tych w peugeotach, to bierz.
  • Odpowiedz
@mawojciech: nie szukam sprowadzonego do opłat, tylko z prywatnej ręki. Czy w gorszym stanie? VW za te pieniądze potrafią być w opłakanym w każdej wersji silnikowej. Tutaj nie demonizowałbym silnika 2.2. W Peugeotach nie było silników VTI, znanych z C5 chociażby.
  • Odpowiedz
@Zielony34: do lexa oferta zamienników jest dość wąska, przez co ceny wyższe. Ale z kolei lexusy są dość trwałe, więc wydatki się rozkładają. Zerknij sobie na intercarsie to będziesz miał pogląd mniej więcej na temat.
  • Odpowiedz
@dzikiczytelnik: nic tam nie znalazłem taniej, niż na Allegro z tego co szukałem. Mało tego, taniej było nawet w małych sklepach stacjonarnych. Intercars jest dobry dla flot firmowych, gdzie walą faktury na grube tysiące.
  • Odpowiedz
@smutna_rzaba: widziałem ostatnio takie "na żywo", zwisy z każdej strony jak u starej gwiazdy p---o, wygląda jak balia na kółkach. 100x wolałbym audi tt, nawet z 1,6, chociaż to gejowy samochód...
  • Odpowiedz
Zastanawiam się też nad Lexusem IS200.


@Zielony34: Chyba wolałbym 407, raczej więcej aut na sprzedaż dostępnych to i łatwiej kupić, będzie większy wybór, większe szanse na znalezienie z polskiego salonu nawet od 1 właściciela, z serwisem mniejszy problem
  • Odpowiedz