Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym Wam się pochwalić - wynająłem wraz z #rozowypasek swoje pierwsze mieszkanie i jako, że mam tam 3 pokoje to jeden został zaadoptowany na "pracownię". Postanowiłem samemu zrobić biurko. To był mój pierwszy aż tak zaawansowany projekt #diy . Zaprojektowałem najpierw całość w blenderze, potem każdy poszczególny element rozrysowałem do wycięcia w białej płycie meblowej (+ osobno blat). Skręcałem wszystko na konfirmatach, często brakowało narzędzi ale jest stosunkowo równo - jak widać. Szuflady są ogromne w porównaniu do gotowych biurek, wewnątrz długie na 53,5cm, wysokie 12/17cm (po 4), szerokie 30,8cm. Dłubałem to prawie miesiąc w wolnym czasie po pracy. Jestem niesamowicie usatysfakcjonowany z efektu. 3m równej powierzchni roboczej to super sprawa dla naszej dwójki. Jeśli ktoś będzie chciał mogę podesłać więcej zdjęć jak to powstawało od zera.

Koszt całego biurka to około 800zł. 589,89 za blat w okleinie "Orzech Ecco" i białą płytę z docięciem oraz okleinowaniem wybranych krawędzi, do tego prowadnice, wkręty, konfirmaty, gwoździe, zaślepki, płyty HDF, łącznik blatu (złożony z 2 części ze względu na problem z wniesieniem całości na 4 piętro, zawinięciem się w mieszkaniu i na klatce), uchwyty szuflad, śruby do nich, kątowniki do ustabilizowania pozycji blatu między kontenerkami z szufladami a blatem, podkładki filcowe i zaślepki białe konfirmatów.

W załączniku zdjęcie jak pokój wyglądał na początku. Muszę was zmartwić - w innych pokojach (i przedpokoju) też dominował okropny różowy, już jest normalnie.

#chwalisie #pokazbiurko
zielony041 - Mireczki, chciałbym Wam się pochwalić - wynająłem wraz z #rozowypasek sw...

źródło: comment_qClQil8EMjRmrppHi2qp8sMIczP64rUE.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@FotDK: Jestem w takim wieku (21) że kredytu nie dostanę, przynajmniej na sensownych warunkach. Chce przez najbliższe trzy lata rozwinąć siebie, swoją firmę i kupić coś swojego (choćby na kredyt). Uważam, ze choćbym miał tam mieszkać rok to wolę mieszkać w miejscu, w którym wypocznę i mi się podoba. Przemalowałem większość tego mieszkania, położyłem panele w salonie, zainwestowałem w kilka nowych mebli, duże wygodne łóżko i nie uważam tego za stratę
  • Odpowiedz
589,89 za blat w okleinie "Orzech Ecco"


@zielony041: trzeba było podzwonić po okolicznych firmach to byś sporo zaoszczędził. Byłoby w sam raz na czipsy i batony. Ale i tak fajne.
  • Odpowiedz
A co jeśli OP miał przeznaczone na biurko 1500 i cena nie grała roli bo i tak setkami w piecu rozpala?

Spuszczacie się nad tym ile wydał kasy na biurko bo sami siedzicie przy najtańszym jakie w Biedronce znaleźliście?
  • Odpowiedz
@raq195: Wydają się dobre. Mam 189cm wzrostu, w tej cenie nie znalazłem wygodniejszego. Pytanie jak będzie się sprawdzał w długim okresie, tego dopiero się dowiem. Póki co też nie korzystałem z nich za długo, przeprowadzka w trakcie. PC-ta jeszcze nie przewiozłem
  • Odpowiedz
@zielony041:

Koszt całego biurka to około 800zł.

Jak za tak jebitny mebel i to na miarę to naprawdę spoko cena.

Dłubałem to prawie miesiąc w wolnym czasie po pracy.

Z tym już gorzej. Opłacać to to się pewnie nie opłacało? Ale chyba warto było?
  • Odpowiedz