Wpis z mikrobloga

Nawiązując do tego wpisu:
http://www.wykop.pl/wpis/18886285/zarabiam-5000zl-netto-i-wciaz-uwazam-ze-to-za-malo/

Mieszkając w Polsce, pracując w Polsce powiedzmy w jednym z dużych miast, ile waszym zdaniem powinien zarabiać Mirek w wieku 23-26 lat. Nie pytam tylko o branżę IT, generalnie, ile dla was jest przyzwoicie, a ile #!$%@?.
#zarobki #praca

Ile musi zarabiać Mirek (23-26lvl) aby nie czuć się jak podludź? (netto)

  • Wystarczy w granicach 2000 6.7% (161)
  • 2500-3500 30.2% (724)
  • 3500-5000 27.4% (656)
  • Powyżej 5000 19.3% (462)
  • Sprawdzam 16.4% (392)

Oddanych głosów: 2395

  • 32
@Trytka: Na polskie realia to jest kosmos, nie wiem na ile to co ludzie piszą na wypok pe el odnośnie zarobków w branży IT jest prawdą, ale skoro ludzie w wieku 22-23 lat są w stanie zarobić 5k, podczas gdy po innych kierunkach (skończone studia, czyli rozumiem 25+ lvl) dostają 2-2,5k. Nie mówię tu o jakiś gównokierunkach.
@Trytka: Ale to są wyjątki. Jak się dobrze załapiesz to i bez wykształcenia dobrze zarobisz. Ale tu trzeba mieć w #!$%@? szczęścia, co właśnie nazwałem cudem. Normalnie po takich kierunkach #!$%@? się zarabia. A o IT nie słyszałem, żeby ktoś pracował jako programista i zarabiał mniej niż 3,5-4 tysiące. No chyba, że #!$%@?ł 5 lat i umie tylko Adobe Readera zaktualizować, to co innego.
Na polskie realia to jest kosmos, nie wiem na ile to co ludzie piszą na wypok pe el odnośnie zarobków w branży IT jest prawdą, ale skoro ludzie w wieku 22-23 lat są w stanie zarobić 5k, podczas gdy po innych kierunkach (skończone studia, czyli rozumiem 25+ lvl) dostają 2-2,5k. Nie mówię tu o jakiś gównokierunkach.


@Prorider: to tylko podkreśla że polskie realia to jakiś kosmos a nie że IT to
@xetrov: W sumie z taką licencją niby by było drożej bo by było mniej ludzi tym się zajmujących, tylko że obecnie rolę takiej licencji pełnią umiejętności (i gdyby doszła do tego państwowa licencja z egzaminem to by wycięło część ludzi którzy albo by tego nie robili albo po prostu wyjechali tam gdzie nie ma takich bzdur) a do tego trudniej by było nam wyrobić sobie opinię jaką aktualnie mamy - no
powinien


@Prorider: Nie ma czegoś takiego jak powinien. Wszystko zależy od lat doświadczenia, umiejętności i rozgarnięcia życiowego. W wieku 23-26 lat jest się teoretycznie studenciakiem lub ledwo skończonym i ma się #!$%@?, a nie doświadczenie jak się balowało, więc pewnie będziesz i gówno zarabiał. Z czasem się polepszy.
skoro ludzie w wieku 22-23 lat są w stanie zarobić 5k, podczas gdy po innych kierunkach (skończone studia, czyli rozumiem 25+ lvl) dostają 2-2,5k. Nie mówię tu o jakiś gównokierunkach.


@Prorider: To zależy od rozgarnięcia danej jednostki. Sam znam takich, którzy wiele ode mnie nie odbiegali lub byli lepsi (w pracy) a wybrali ciepły #!$%@?łek i sytuacja finansowa jest bardzo słaba. Ja tym czasie już trochę zwiedziłem i wyrobiłem sobie jako
@Prorider: Tym samym co wszyscy tutaj, ajti :D Konkretnej specjalizacji już nie chcę wymieniać, lecz nie ma to zbytniego znaczenia bo imo wszędzie dobrze płacą jak się człowiek zakręci. Jestem z podanego przez ciebie przedziału, lecz ja nie studiowałem i w tym czasie pracowałem.
W innych sektorach ludzie dają się ruchać w dupę i pracodawcy to wykorzystują.


@burzovsky: nie, po prostu inżynierów mechaników, budowlańców czy elektryków przez pół wieku politechniki naprodukowały mnóstwo, a produkują jeszcze więcej. Część odchodzi na emerytury, inni zakładają własne biznesy, ale spora część siedzi na swoich stanowiskach. A po co w fabryce 5 inżynierów, skoro jest jeden stary, który wszystko ogarnia? Więc i nikt nie zatrudnia.

Natomiast IT to dość młoda
Natomiast w branżach "starszych" jest już pełne spektrum wiekowe, a nowi ciągle dochodzą.


@bluehawaii91: wydaje mi się że tu w grę wchodzi jeszcze dynamika rozwoju, 20 lat w IT to jest dużo więcej niż 20 lat w większości innych branż no i IT to jedna z niewielu branż która tworzy sobie sama miejsca pracy.