Wpis z mikrobloga

Mam gdzieś Ukrainą, która istnieje teraz teoretycznie i nie wstąpiła ani do NATO, ani do UE, kiedy był na to czas. Podobnie pozbyli się potencjału nuklearnego, dzięki pertraktacjom z GB m.in. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale ty zrozum jedno. Rosja nie jest wrogiem USA, tylko szansą na zatrzymanie Chin. Już teraz ma miejsce ocieplenie relacji, a ty siedzisz w piwnicy i nie wiesz, co się dzieje za zamkniętymi
Mam gdzieś Ukrainą, która istnieje teraz teoretycznie i nie wstąpiła ani do NATO, ani do UE, kiedy był na to czas.


@drect: czyli wymagamy od innych, od siebie nie?

Rosja nie jest wrogiem USA, tylko szansą na zatrzymanie Chin.


@drect: ale ty zrozum jedno. Problemy Chin to problemy USA. Poczytaj o kredytach i zamrożonych dolarach :).

Poza tym podaj mi choćby jedną korzyść z napaści na Polskę.


@drect: kto
@kawa-i-papierosy: Ja swoje zdanie wyraziłem w poprzednich postach i nie mam zamiaru powtarzać oczywistości, które do ciebie zwyczajnie nie docierają. Najpierw piszesz wyraźnie o agresji militarnej na Ukrainę i Gruzję oraz w domyśle na Polskę

Bzdura? Czyli co, napadają na Ukrainę, to ok, głaszczemy po główce? :) A jak napadną na nas? Niemozliwe? Niemożliwa była też agresja na Gruzję a potem na URK.


a potem się wykręcasz i piszesz o izolacji
@drect: Możemy się nie zgadzać, możemy mieć różny punkt widzenia - na tym polega dyskusja. Tylko dlaczego ja piszę do ciebie normalnie, a ty nie potrafisz uszanować tego, że mogę nie podzielać twojego poglądu? O czym to świadczy?
@kawa-i-papierosy: Trump? Serio? Wykopie...Powiedziałabym, że zaskakujesz, ale w sumie to można by się tego spodziewać po prawakach bez inteligencji, jak to @se_mallo bardzo trafnie ujął wyżej. Przy tym głosowaniu trzeba było myśleć z perspektywy Polaka, ale dla niektórych samo "myśleć" to zbyt wielkie wyzwanie intelektualne, a co dopiero z jakąś tożsamością narodową.
@drect: Po pierwsze dostęp do wodnych szlaków handlowych, ogarnięcie dobrego dostępu do Bałtyku, połączenie Kaliningradu z Białorusią, a także wewnętrzne korzyści, lud w Rosji bardzo by się ucieszył gdyby dowalić Polakom, którzy są postrzegani w Rosji jako jeden z największych przeciwników, nie dlatego że jesteśmy tacy silni militarnie, ale dlatego że za dobrze nam się żyje, ruskich boli że "psheki" tyle zarabiają, podróżują i tak dobrze żyją mimo że przez tyle