Wpis z mikrobloga

Jak to jest z emigracją? Co jeśli chciałabym opuścić Polskę na zawsze? Z tego co wyczytałam w Internecie to tylko Gruzja pozwala na 360 dni pobytu u nich bez wizy a wszędzie indziej można średnio 90 dni. Jestem freelancerką i mogę pracować wszędzie, dlatego zastanawiam się czy nie wyjechać np. do Tajlandii. #emigracja #polska #podroze
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
Musis przeczytać warunki emigracyjne w Tajlandii
Dla każdego kraju jest inaczej. W Europie raczej limitu nie ma póki pracujesz i płacisz podatki.
  • Odpowiedz
@smartzone: Kup gdzieś nieruchomość, wiele krajów oferuje ułatwioną ścieżkę uzyskania obywatelstwa, jeśli np. kupisz stary dom i go wyremontujesz, chyba taki program był nawet w Hiszpanii. W Azji oczywiście koszty utrzymania będziesz miała niższe :)
  • Odpowiedz
@jesse__pinkman: W strefie Schengen możesz mieszkać gdziekolwiek i kupić nieruchomość bez żadnych przeszkód i żyć w danym kraju nigdy już z niego nawet nie wyjeżdżając.

Tajlandii masz wize na 30 dni ktora mozesz przedluzyc do 60 dni. Wystarczy wyjechac i wjechac z powrotem i masz nowa wize wiec raz na 2 miesiace lecisz na weekend do Malezji i sprawa zalatwiona


@ronnie_darco: W Tajlandii są też programy VIP zatwierdzone przez rząd. Kosztują dosyć sporo, ale masz spokój na 5 lub 20 lat. Robi się visa run jak wszycy... ale robi to za ciebie człowiek pracujący w tym programie. Praktycznie zapominasz, że potrzebujesz jakiejś wizy.
Kolejna opcja to zainwestowanie i udowodnienie tego przed urzędem, też dosyć spora kwota. I jeśli siedzisz w Tajlandii nie wyprowadzasz kasy za granicę z tych inwestycji, to ta wiza jest ciągle ważna. Nie
  • Odpowiedz
W Europie raczej limitu nie ma póki pracujesz i płacisz podatki.


@sagi: rozwiń proszę bo nie rozumiem co to ma do rzeczy przy podróżowaniu
  • Odpowiedz