Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że #boldupy o LPG w samochodach mają zawsze osoby, które nigdy go nie miały lub jeżdżą dieslem? Nie potrafie zrozumieć tego hejtu na LPG. Co w nim złego? I te komentarze do #pokazauto 14 letniego audi 1.8t z lpg ,,jak Cie nie stac na lanie pb to nie kupuj takiego silnika tylko seicento" xd jeździsz tanio, jak dobrze zrobiona instslacja to nie ma strat mocy...tu nie ma minusów #motoryzacja
  • 209
@daczka92: @xetrov: @megawatt: @etkath:

Wcześniej miałem V40 T4 - 200KM i silnik 1.9T. Gaz regulowany na hamowni - mocy na PB miało 203KM, na LPG 208KM. AFR prawktycznie w całym zakresie OL w okolicach 10,5 - spalanie gazu przy normalnej jeździe koło 10 litrów, wyższe prędkości i autostrada około 13litrów +++ do nawet 18 przy V powyżej 200km/h

Obecnie Lexus IS300 - silnik 2JZ-GE, PB spalanie średnie od
@gmitek: to jest oczywiste dla kogokolwiek kto miał jakikolwiek kontakt z w miarę współczesną, poprawnie założoną instalacją, nie wiem czemu tylu ludzi ma jakieś mity w głowie i nie reaguje na argumenty - choćby w tym wątku czy paru pokrewnych a pomimo tego nadal będą pisać 'lpg nie bo cebula!' chociaż pewnie jakieś rozdajo czy cebuladeals tutaj to już jest w porządku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dofrytekkucharek: ostatnio jechaliśmy ze znajomymi (12 osób) na 3 samochody ze stolicy w Bieszczady.
rozmowa kto z kim jedzie itp itd. Oczywiście podś#!$%@? ze mam LPG.
Gdy podałem koszt przejazdu na LPG (130 zł w obie strony) i osoby bez fury porównały go z przejazdem samochodami moich znajomych z benzą (300 zł) musiałem robić losowanie kto ze mną pojedzie :D
@etkath: Nie napisałem koleżko w żadnym miejscu że trzeba, widać masz pokrętną logikę i lubisz przeinaczać fakty - polecam wstąpić #kod - ja swoje auto regulowałem na hamowani w celu podniesienia mocy. Niektórzy na ChipBoxy do Diesli wydają 200-300zł i dostają 10KM więcej a ja za 100zł zrobiłem pomiar na PB, na LPG oraz wyregulowałem auto na LPG.
@etkath
@JamMasterJay
@zupawproszku
@dofrytekkucharek
Nigdy nie zamienię auta z lpg na cokolwiek innego. Ostatnio trasę Jaworzno - Stuttgart - Jaworzno przyjechałem za 350zł, a wyszło tak dużo bo gaz w Niemczech kosztuje około 0.53€. Nie zgodzę się też że gaz jest awaryjny. Mam instalacje pierwszej generacji w 22 letniej Škodzie z gaźnikiem i nie miałem jak dotąd żadnych problemów. Odpalam na gazie zima czy lato, już nie pamiętam kiedy wlewalem benzynę :D
@etkath: Miałeś kiedyś auto z poprawnie dobraną, założoną i wystrojoną instalacją LPG? Czytając twoje posty jestem prawie pewny, że nie, bo poprawnie dobrana, założona i wystrojona instalacja LPG jest praktycznie bezobsługowa - wystarczy co 10-15k km wymienić filtry. Ale jak ktoś jedzie na montaż do Mietka, który jeszcze rok temu był kowalem, to potem wypisuje takie głupoty jak ty.