Wpis z mikrobloga

Mirki poszukuje jakieś tabletki/zioła/syrop na przemęczenie, moja mama ostatnio dużo pracuje, do tego bierze leki na tarczycę, które chyba też ją osłabiają - tydzień temu zasneła za kierownicą. Teraz doktor kazała jej brać połowę dawki na tą tarczycę. Ktoś, coś? #zdrowie #medycyna #leki #ziola
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zrodzny_w_zbozu: Dopytaj. Ale jeśli tak to raczej powinna pomyśleć o zwiększeniu dawki niż jej zmniejszaniu. Chociaż to też zależy od parametrów. Ogólnie najpierw trzeba ustabilizować tarczycę, a potem szukać dalej jeśli to nie pomoże.
  • Odpowiedz
@cyngwajsik:

od tyroksyny by była pobudzona.

Chyba, że ma za małą dawkę w stosunku do swojej niedoczynności. Poza tym niedoczynność jest dużo częstsza niż nadczynność. Tak czy inaczej bez tej informacji nie da się nic powiedzieć.
  • Odpowiedz
@zrodzny_w_zbozu: dietę trzyma? Tarczyca bez diety pada mimo leków. Zmęczona jest pewnie od nierównowagi hormonalnej, żaden żeń szeń jej tego nie ogarnie. Poza tym musiałbyś opisać, co je i jak żyje, żeby zlokalizować problem.
  • Odpowiedz
Bardzo często po lekach na tarczyce ludzie są bardzo ospali i powolni z tego co wiem od moich koleżanek chorujących. Lekarka zmniejszyła pewnie z obawy,że to zbyt duży skutek uboczny skoro Twoja mama usypia za kierownicą i wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie. Jeśli chodzi o preparaty i inne ziółka najlepiej zapytać farmaceuty w aptece wiedząc konkretnie jakie leki twoja mama bierze. Niestety, niepozornym suplementem można czasami narobić wiele złego -
  • Odpowiedz