Wpis z mikrobloga

@FuriousViking: Lejesz wodę, piszesz rzeczy oczywiste i do tego rzucasz inwektywami. Tutaj rozchodzi się o to, że mając na jednej łydce symbol walki z opresją głupotą jest posiadanie wytatuowanego zbrodniarza na drugiej.
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: i co w związku z tym? Armia Czerwona to nie Armia Ludowa. I w tej drugiej walczyli również ludzie, którzy chcieli ratować ojczyznę. Mój dziadek walczył w Armii Ludowej, mimo, że komunistą nie był, ani nie akceptował rosyjskiej agresji na Polskę. Walczył, bo chciał w-----ć Niemców ze swojego domu, ze swojej wsi, ze swojego kraju. Mój pradziadek uciekł z wywózki na Sybir, mimo to przyłączył się do Armi Ludowej
  • Odpowiedz
Armia Czerwona to nie Armia Ludowa [...] pradziadek uciekł z wywózki na Sybir, mimo to przyłączył się do Armi Ludowej i n---------ł Niemców, nie był komunistą [...] Nie każdemu było dane walczyć w AK co nie znaczy, że w AL nie walczyli za swoją ojczyznę

@FuriousViking: Kolego, ale zacytuj, proszę, gdzie ja w swojej wypowiedzi choć słowem zająknąłem się o Armii Ludowej?
  • Odpowiedz
@Bizancjum: Wyobraź sobie, że dla jednych Che jest zbrodniarzem i komunistą, a dla drugich symbolem rewolucji a dla drugich zbrodniarzem i mordercą. Tak samo jak powstańcy dla jednych są bohaterami narodowymi, a dla drugich głupcami przez których zginęli niewinni ludzie, którzy powstania nie chcieli. Nie ma w tych żadnej głupoty, bo można być lewakiem i mieć lewackie poglądy i być zwolennikiem Che i jednocześnie mieć szacunek i poparcie dla Powstańców
  • Odpowiedz
A od kiedy Powstańcy to prawica?

@rzep: Od wtedy, kiedy stojący za Wisłą komunistyczne wojska pozwoliły na r--ź cywilów i kompletne zniszczenie Warszawy.


@zakowskijan72: Rozwiń proszę. Wszyscy socjaliści walczący w powstaniu nagle zostali prawicowcami, bo Armia Czerwona nie przeszła przez rzekę? To jakiś wyższy level "wolololo"?
  • Odpowiedz
@Farrahan: Nie wiem co to "wolololo", ale wyżej masz dosyć obszerne cytaty z Wikipedii z których w jasny sposób wynika jaki cel miało Powstanie Warszawskie. Cel ten był prosty - obrona Polski przed komunistyczną zarazą.
  • Odpowiedz
@Farrahan: Nie wiem co to "wolololo", ale wyżej masz dosyć obszerne cytaty z Wikipedii z których w jasny sposób wynika jaki cel miało Powstanie Warszawskie. Cel ten był prosty - obrona Polski przed komunistyczną zarazą.
  • Odpowiedz
@FuriousViking: Tak samo można być narodowym socjalistą i miłośnikiem kultury żydowskiej. Ludzie są różni, ale elementarny RiGCz nakazuje rozgraniczyć zryw cywili na pewną śmierć z hulankami jegomościa Che.
  • Odpowiedz
polscy socjaliści (nie komuniści)

@Farrahan: Ach, zaczynamy się bawić w definicje. Pamiętam. Jak nie wyszedł "socjalizm" to zaczęto mówić o "realnym socjalizmie". Za chwilę dowiem się, że Powstanie wybuchło pod przewodnictwem PPR.
  • Odpowiedz
@Bizancjum: Tylko tyle, że w Wenezueli i na Kubie to taki sam bohater narodowy jak dla nas Powstańćy Warszawcy. Ciężko po zdjęciu wywnioskować z jakiego powodu człowiek ma tatuaż z podobizną z Che, może ma korzenie kubańskie, może ma poglądy zgodne z poglądami Che, mimo to nie przeszkadza mu to w popieraniu słuszności PW i uznawania heroizmu jego członków. Słabe jest wymyślanie od debilów i braku RiGCzu kolesia z powodu
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: Budujesz chochoła i dzielnie go okładasz, jak już się słoma wysypie, to ogłosisz kolejne epickie zwycięstwo polskiej prawicy :)
Jeszcze raz:
1. stawiasz śmiałą i absurdalną tezę, że wszyscy powstańcy byli prawicowcami
2. twierdzisz, że powstańcy są prawicowcami, bo Armia Czerwona stała na brzegu rzeki i się przyglądała
Na serio nie widzisz w tym błędów logicznych? Twoim zdaniem poglądy wszystkich powstańców magicznie zmieniły się, bo Stalin powiedział, że wojska
  • Odpowiedz
Od wtedy, kiedy stojący za Wisłą komunistyczne wojska pozwoliły na r--ź cywilów i kompletne zniszczenie Warszawy.


@zakowskijan72: Co? To co napisałeś nie ma kompletnie sensu. Co mają poglądy lewicowe (lewicowość nie oznacza popierania ZSRR) do tego, że armia czerwona czekała po drugiej stronie Wisły?
  • Odpowiedz
@FuriousViking: Dobra, tylko ten pan jest teraz w Polsce nie na Kubie xD Rozumiem o co ci chodzi, ale to tak samo jakby przyjechał rosyjski turysta z wytatuowanym Stalinem na jednej a Kotwicą na drugiej. Bo w sumie dla niego Stalin to bohater jak i Powstańcy, którzy walczyli z III Rzeszą. Też byś usprawiedliwiał taki widoczek xD?
  • Odpowiedz
@rzep: Ja tutaj widzę proste rozumowanie: jeśli ktoś jest troszkę bardziej na lewo niż Braun, Korwin i Kowalski, to znaczy, że jest lewakiem. Lewakami są też komuchy z Armii Czerwonej, tak więc wszyscy lewacy stali po prawej (o zgrozo) stronie Wisły.
  • Odpowiedz
  • 0
@FuriousViking: uu psujesz cala bajke dla jednej i drugiej strony sporu. Odkryli, ze cos nie musi byc albo czarne albo biale, zeby bylo prawdziwe, dla wielu to bedzie ciekawe zetkniecie z rzeczywistoscia czytajac Twoj wpis.
  • Odpowiedz