Wpis z mikrobloga

@zakowskijan72: Kolego to była odpowiedź do Twojego zdania.

A od kiedy Powstańcy to prawica?

@rzep: Od wtedy, kiedy stojący za Wisłą komunistyczne wojska pozwoliły na rzeź cywilów i kompletne zniszczenie Warszawy.


Większych bredni nikt nie wymyślił. bo w PW brali udział zarówno prawicowcy z tamtych czasów jak i lewicowcy. Tak samo jak i ludzie zupełnie nie zaangażowani politycznie czy poglądowo. Twierdzenie, że w PW walczyła prawica a lewica to tylko
@Bizancjum: i co z tego, że jest w Polsce. Nie wiemy czy jest Polakiem, a nawet gdyby to co z tego? Jego poglądy nie muszą kłócić ani wykluczać tych dwóch tatuaży. Nie obchodzi mnie czyjś prywatny tatuaż ani jego poglądy. Autor zdjęcia mógł podejść i jak człowiek zapytać dlaczego takie zestawienie tatuaży ów człowiek wybrał. Ale zapewne zwyczajnie się bał odezwać do obcego człowieka, co jednak nie przeszkadzało mu zrobić zdjęcia
@FuriousViking:
.> i co z tego, że jest w Polsce.
To, że jeżeli masz na względzie obyczaje z innych krajów, miej też na względzie obyczaje panujące w Polsce. Dla dużej ilości ludzi mieszanka Che + Powstanie to komedia.

Prosiłbym cię też o odniesienie się do drugiej części mojego poprzedniego wpisu. Czy podążając twoim tokiem rozumowania połączenie Stalina i Kotwicy również nie było by groteskowe?
@Bizancjum: Kolego jest jedna różnica między wizerunkiem Stalina a Che. Che nie mordował Polaków w Polsce, nie organizował inwazji na nasz kraj ani nie zwalczał polskich żadnych polskich ruchów. Mała ciekawostka.

Poglądy reprezentowane przez Che z biegiem czasu zostały nazwane guevaryzmem. Początkowo Ernesto Guevara był zwolennikiem proradzieckiego marksizmu-leninizmu, choć nigdy nie został członkiem partii komunistycznej.


Nijak ma się porównywanie Stalina, który miał krew Polaków na rękach, do Che, który Polakom krzywdy
@reflex1: Nie wiem czy wiedzą wie ile trwało, ale na pewno nie wie kto w nim walczył. Oni chyba naprawdę myślą, że to odpowiednik Mariana Kowalskiego prowadził ludzi do walki pod sztandarem Falangi, a wszyscy socjaliści, niekatolicy, innowiercy, ateiści, czy ludzie neutralni politycznie, ale kochający swoją ojczyznę,swoich bliskich, swój dom, swoje miejsce, nie walczyli tylko teleportowali się za Wisłę i dołączyli do Armii Czerwonej( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FuriousViking: Aha czyli noszenie Che jest ok bo nie zabijał konkretnie Polaków zatem możemy go łączyć z symbolami męczeńskiej walki ludzi. Bez sensu.

Jeżeli mamy takie podejście to ja nie rozumiem wytykania przez lewicę rzeczy, których dopuścili się AKowcy na Kresach.
@joyko: Umknęła mi Twoja odpowiedź. Oczywiście, patrząc na to zdjęcie, można powiedzieć, że to dziwne połączenie dziar. Ale nie znamy nawet motywów dla których te tatuaże powstały, ani intencji ich posiadacza. Autor wpisu mógł jak człowiek, podejść do tego typa i zapytać zwyczajnie "dlaczego masz takie tatuaże" ale pewnie się obsrał i nie miał odwagi tego zrobić, co nie przeszkadzało mu zrobić zdjęcia i uprawiać moralizatorstwa na wykopie jako anonim. Tatuaż
@Bizancjum: Nie napisałem nigdzie, że noszenie Che jest ok. Napisałem, że dwa te tatuaże u gościa się wzajemnie nie wykluczają. Najpierw powinniśmy poznać jego poglądy lub przynajmniej powód i motyw dla którego postanowił wytatuować sobie jeden jak i drugi tatuaż. Ale go nie znamy bo OP nie miał odwagi go zapytać, starczyło jej tylko na cyknięcie foty z ukrycia i prawienie morałów w internecie. Dla mnie czyjeś tatuaże to jego osobista
@Bizancjum: I ja również nie rozumiem wytykania przez lewicę rzeczy, których dopuścili się AKowcy na Kresach, ponieważ jako zdroworozsądkowo myślący człowiek, mam świadomość, że również w Armii Krajowej byli bandyci i mordercy, których nie powinno tam być, tak samo jak w Armii Ludowej byli normalni ludzie, którzy po prostu chcieli walczyć o wolność ojczyzny za wszelką cenę, a nie tylko komuniści czy zdrajcy. Pisanie dzisiaj, że AK nigdy nie zabiła niewinnych
Eh tak czytam komentarze i widzę, że masa ludzi nie rozumie w czym problem. Tak, w PW walczyli także lewacy - w końcu miasto było oblężone, też chcieli Warszawę wolną od Niemców, więc siłą rzeczy walczyli ludzie o różnych poglądach. Obecnie jednak symbol PW ma inne znaczenie. Bliżej AK, antykomunistyczne itd. Znacznie symboli się zmienia. Ciekawe jak wymądrzające się tutaj gimbusy zareagowałyby na tatuaż swastyki? No co, to w końcu symbol Słońca.
@FuriousViking: wszystko jasne, ale to tak jakby miał tam swastykę zamiast che, to się gryzie i pewne symbole mają pewne znaczenie albo są zawłaszczone i zwyczajnie PW w połączeniu z komunistą się gryzie.

Jednakowoż samo PW komunistom bardzo pomogło i dlatego ważna jest wiedza a nie tylko symbolika, tylko że wiedzę posiada 10% ludzi a symbole odczytuje 90%..