Wpis z mikrobloga

@FotDK: To, że komunizm narodził się z marksizmu nie oznacza, że każdy marksista był komunistą. Ludzie. Przeczysz sam sobie w tym zdaniu. Weźcie książki do historii do rąk, zamiast czerpać gównianą wiedzę z demotywatorów czy faktopedii ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@FuriousViking: mów za siebie.

W ogólnym odbiorze jego osoby i strony politycznej oraz tematu tego posta ma jakieś znaczenie czy bardziej się zaczytywał w Marksie czy Leninie? Nie.
  • Odpowiedz
@FotDK: Owszem ma, ponieważ Guevara nie był Stalinem. Nie był tyranem, przywódcą państwa totalitarnego, a buntownikiem i rewolucjonistą. I co najważniejsze- nie ma ogólnego odbioru jego osoby, ponieważ tyle samo ludzi uważa go za zbrodniarza co za bohatera i symbol buntu. Może Wam się wydaje, że świat widzi jednoznacznie zbrodniarza i mordercę w Che, jednak tak nie jest.
  • Odpowiedz
@FotDK: I co z tego, że jest odbierany jako człowiek lewicy? Możesz wyjaśnić jaki to ma związek? Napisałem już wyżej, tyle samo ludzi uważa go za bohatera, jak i autorytet ile za mordercę i zbrodniarza. Taki sam problem mają obie grupy, nie umiejące oceniać faktów i poprzeć ich zdrowym rozsądkiem, tylko myślące ideologizmami, które lewicy każą bezkrytycznie popierać Che a prawicy bezmyślnie potępiać go bo nie zabijał z prawicowymi poglądami
  • Odpowiedz
@FotDK: Dla ciebie i Twojego otoczenia to morderca a dla kilkudziesięciu milionów ludzi to bohater narodowy, i co teraz? Masz problem z tym, że istnieją inne od Waszego spojrzenia na rzeczywistość i inna ocena historii?
W przeciwieństwie do Was nie polegam ani na ideach ani ideologach, bo wszelkie idee i banialuki wkładane do głowy zastępują zdrowy rozsądek i logiczne myślenie, które są podstawą do trzeźwej i niezmąconej oceny i pojmowania
  • Odpowiedz
@FuriousViking: gdzieś napisałem, że polegam na ideologii? Koleś jest ze sfery lewicowej i to jest fakt. Najpierw odbiegasz od tematu tego wpisu, który zawiera w sobie pojęcia ideologiczne a potem zarzucasz komuś poleganie na niej i braki logiki etc. Nie znasz moich poglądów, więc skończ mędrkować, bo nie wyszło i jak widać nie jesteś jedyny, który nie ocenia zdarzeń poprzez pryzmat idei. Psikus, nie jesteś wyjątkowy.

Nie mam problemu z czyimś zdaniem, ale jednocześnie mogę uważać je za głupie, podjąć z nimi dyskusję lub mieć je gdzieś. Natomiast faktem jest, że Che jest mordercą.

Nie uważam, odnoszę się do dzisiejszego odbioru PW przez ludzi, media oraz zawłaszczenie symbolu przez pewne środowiska. Idź sobie zrób ankietę i zapytaj z jaką opcją polityczną kojarzy się znak PW. Potem zapytaj o Che. A nastepnie powiedz im, że w PW walczył każdy, kto mógł i obserwuj wieeeelkie zdziwienie. Możesz też dodać, że PW nam nie pomogło, a wręcz zaszkodziło i sami warszawiacy w sporym procencie byli mu
  • Odpowiedz
@FotDK: To, że symbol PW zostal zawłaszczony przez niektóre środowiska, tylko potwierdza, jak bardzo ideologie wypaczają trzeźwe myślenie i wypleniają zdrowy rozsądek, zasadzone w głowach podatnych ludzi, którzy najpierw wierzą w idee a potem w rzeczywistość. Trudno, głupota się sama unicestwi i nie warto z nią walczyć. Nie muszę iść pytać ludzi z czym kojarzy im się znak PW, bo wysłuchałem relacji ludzi, którzy pod tym znakiem faktycznie walczyli podczas
  • Odpowiedz
@FuriousViking: istnieją przekazy że PW było inspirowane z obozu radzieckiego. Wymienia się tu postać Leopolda Okulickiego. Ale jednoznacznego dowodu brak.

Walczącym chwała. Dowódcom.. Cóż.
  • Odpowiedz
Budujesz chochoła i dzielnie go okładasz, jak już się słoma wysypie, to ogłosisz kolejne epickie zwycięstwo polskiej prawicy :)

@Farrahan: Wiedziałem. Nie ma argumentów, wstawia się chochoła.

A propos definicji - jugosławiańscy socjaliści nie chcieli żyć pod butem wielkiego brata ze wschodu.

Węgrzy też nie chcieli. I Czechosłowacy. I wszyscy wiemy czym to się
  • Odpowiedz