Wpis z mikrobloga

Tymczasem prawica to właśnie wszystko to co opisałeś w zachowaniach własnych dziadków. Walka za Polskę, umiłowanie Ojczyzny i oddanie jej wbrew wszystkiemu. Tak więc pisanie, że dziadkowie byli żołnierzami WP w II Rzeczypospolitej, walczyli z sowietami, kochali Ojczyznę i walczyli za nią w Powstaniu Warszawskim, ale "nie byli prawicowcami" to jest jakiś nieszczęśliwy oksymoron.


Co? To lewica z założenia nie kocha Ojczyzny? xD Kochasz Ojczyznę, jesteś prawicowcem? Sam te definicję wymyślasz?

Nie wiem kto Ci tak obrzydził termin "prawica", ale zauważ, że ten termin wywodzi się z jednego rdzenia z takimi wyrazami jak "prawo", "prawość" czy "praworządność".


@
  • Odpowiedz
To lewica z założenia nie kocha Ojczyzny?

@rzep: Oczywiście, że nie. Rodzina to przeżytek, pojęcie "ojczyzny" to wstecznictwo. Ideałem lewicy jest wychowanie bezpaństwowca.

Co za poziom wiedzy historycznej xD

Widzę, że zasłużyłem na osobny wpis. Odpowiedziałem
  • Odpowiedz
Oczywiście, że nie. Rodzina to przeżytek, pojęcie "ojczyzny" to wstecznictwo. Ideałem lewicy jest wychowanie bezpaństwowca.


@zakowskijan72: Widzę dalsze tworzenie swoich definicji.

Problem z socjalizmem polega na tym, że ostatecznie kończą ci się cudze pieniądze.
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: Nie. Po pierwsze nie rozumiesz o co chodzi w "a u was biją Murzynów". To o czym ja wspominam jak najbardziej dotyczy dyskusji. Po drugie - to ty użyłeś argumentu jakoby wadą lewicowych poglądów jest to, że doprowadzają do totalitaryzmów. Więc odpowiadam Ci, że nie ma to nic wspólnego z poglądami lewicy, bo poglądy prawicy też do tego doprowadzają.

Już nie mówiąc o tym, że napisałeś, że KAŻDE lewicowe
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: Kolego ja sobie nie dałem nic wmówi. Bo wiem, kto walczył za Polske na wojnie jak i na powstaniu . Mój dziadek ani pradziadkowie nie byli prawicowcami. Pisalem parw komentarzy wyżej, że moi dziadkowie przed wojną byli piłsudczykami co znaczy że wobec nomenklatury dzisiejszej byli socjslistami, byli przeciwni endecji. Mimo to na wojnie oddsli wszystko by walczyć o jej wolność. Dziś ja mam poglądy mocno prawicowe i wolnorynkowe i
  • Odpowiedz