Wpis z mikrobloga

Mirki gdzie najlepiej tankować benzyne? Tankowałem na Shellu jakieś V coś tam Power niby 100 oktanów i na Statoilu zwykłą 98, pytanie do znawców która stacja paliw jest najlepsze według was? #motoryzacja #paliwo
  • 9
  • Odpowiedz
@zeeck: Nie opłaca się cały czas tankować 98,chyba że masz jakieś wczesne FSI które powinno na tym jeździć. A co do stacji to wszędzie jest to samo paliwo, różniące się co najwyżej dodatkami(BP ma niby jakieś czyszczące).
  • Odpowiedz
@zeeck Daj sobie spokój z Shell v-power reacing cena do tego co otrzymujesz jest zbyt wygórowana, zwykły v-power jest ok. Co do statoil to znam tylko ich ON więc o benzynie za dużo niewiele ale jest raczej ok.
  • Odpowiedz
@zeeck: Do jakiego silnika? Ogólnie na stacjach w PL jest wszędzie to samo - albo z Lotosu albo z Orlenu. Wyjątkiem kiedyś był Lukoil, bo dużą część stanowiło paliwo importowane, teraz mają umowę chyba z Orlenem. Co ciekawe, niektóre typy paliwa są nadal importowane - w tym właśnie wspomniany przez Ciebie Shell V-Power. Też tankuję 98 i dużej różnicy nie zauważyłem pomiędzy nim, a innymi nie zauważyłem. Pozdr.
  • Odpowiedz
@zeeck: Tak jak wyżej pisze @HetmanPolnyKoronny, do tego motoru możesz lać też 95 - tylko na porządnych stacjach. Nie pamiętam, jakie jest info na klapce, ale chyba dopuszcza 95-98. Co jakiś czas wlej 98 i zwróć uwagę na kulturę pracy silnika i elastyczność. Jeżeli zobaczysz znaczącą różnicę - wróć na zwykłą 98. Nie ma potrzeby tutaj lania czegoś innego typu V-Power Racing albo jakichś 100 oktanówek.
  • Odpowiedz
Ogólnie na stacjach w PL jest wszędzie to samo - albo z Lotosu albo z Orlenu


@dotcom: Nie zapominaj, że uszlachetniacze dodaje nie Lotos czy Orlen ale koncern, którego jest stacja.
  • Odpowiedz
@dotcom: dzisiaj juz każde paliwo jest z Orlenu lub Lotosu. To prawda ze kiedyś shell V-power przyjeżdżał cysternami z Niemiec ale dzisiaj juz na pewno tak nie jest, kwestia dodatków które dodaje każda z firm ale baza jest lotosu lub Orlenu.
  • Odpowiedz