Wpis z mikrobloga

#przemyslenia
Ludzie mało myślą o czymkolwiek innym niż inni ludzie. Zadajesz pytania na temat świata, gapisz się na drzewo zamiast na ludzi i nagle się okazuje, że nie ma o czym gadać. Albo opowiadasz co ciekawego robiłeś, jeśli nie było związane z ludźmi, to nikt nie słucha.
  • 7
@ktototaki23: To jak na podstawie prostych reguł można wytłumaczyć jak działa świat. Prawa fizyki na samym dnie, szczególnie entropia. A co do poziomu życia, jak ewolucja tłumaczy całą orgię form życia!

A bliżej, burze. I wiatr. Morda mi się sama uśmiecha, jak idę w deszcz. Zapach, jak wspomniałaś, pochmurne niebo. Cały ten żywioł nieokiełznany ^^

A za pytanie to jestem wdzięczny, będę spamował po Internetach ^^ Jest takie zręczne i niewinne
@pseudofilozof: Warto pielęgnować w sobie tę dziecięcą ciekawość i zachwyt nad drobnostkami, głód wiedzy i dociekać dlaczego tak jest, a nie inaczej. Ja to odkryłam raczej później, szkoła nie była dla mnie interesująca i nie znajdowałam odpowiedzi na pytania, które pojawiały się w mojej głowie. Co do rozmów, takich pytań jest mnóstwo, jeśli chcemy znaleźć pole do ciekawej dyskusji, warto pytać kogoś co ostatnio przeczytał, co ostatnio go zdenerwowało lub z