Wpis z mikrobloga

#kubica:

WRC?! No, S1600 ;) Planujemy start w najbliższy weekend w Rally Coppa Città di Lucca, regionalnym rajdzie w Toskanii. Pojadę za kierownicą Clio S1600. Od kilku miesięcy pracowaliśmy już nad systemem zmiany biegów tak, aby wszystko dobrze grało po przełożeniu go do Clio. Czemu to auto? Powrót do starych, dobrych czasów. Mam za sobą długą przerwę, bo nie jeździłem Clio już ze 3-4 lata. Ten start traktujemy mocno testowo, bo ten system tak naprawdę po raz pierwszy działał wczoraj, gdy jeździłem po torze. Planujemy testy w piątek rano, a później - jeśli dostaniemy zgodę od włoskiej federacji - pojedziemy z Maćkiem w rajdzie. Bardzo bym prosił o niedoszukiwanie się żadnych podtekstów, jeśli chodzi o te starty. Nie wracam do rajdów, nie będę startował ośką, nie będę jechał w WRC3. To bardziej taki start towarzyski i hobbystyczny.

Przy okazji - jako że pojawiły się zapowiedzi mojego przyjazdu do Łodzi, chciałbym sprostować, że nie jest to prawda.


#rajdy24 - newsy ze świata rajdów

@ForzaRK zerknij ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rajdy
  • 15
@rydz14_09: no niezupełnie się z Tobą zgodzę, bo tu i tu pokazywał się z bardzo dobrej strony, tylko po prostu charakterystyka jest inna. A dlaczego nie lubisz rajdów, jeśli mogę zapytać? Ciekawi mnie to. Siedząc w tym sporcie znam tylko jedną osobę, która mówi tak jak Ty.


( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gabrally: Nie ma bezpośredniej rywalizacji pomiędzy kierowcami, jazdy bok w bok. Nie pasjonuję się wpatrywaniem się w live timing, chociaż jak jeździł RK to robiłem. W rajdach Kubica pokazywał się z całkiem niezłej strony, zdobył tytuł w WRC2, jednak wszyscy chyba wiemy że to taka druga liga, po WRC. W wyścigach Robert należał do pierwszej ligi, w dodatku do grona kilku najlepszych kierowców na świecie.
@rydz14_09: tak, to prawda co mówisz o WRC2, ale ja patrzę jeszcze z jednej strony: jako praktycznie debiutant robił naprawdę dobre czasy w WRC. A co do rywalizacji bok w bok, to fakt, rajdy są zdecydowanie trudniejszym sportem do oglądania niż wyścigi czy rallycross. W wyścigach jest rywalizacja, tutaj znowu większa nieprzewidywalność, do której dochodzi pilot, zaufanie i opis trasy.

No cóż, co kto woli :)
@gabrally: Spokojnie. Staram się być na bieżąco. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli Robert będzie rajdował w najbliższym czasie to na takiej zasadzie jak ten zbliżający się start (uważam, że te "lokalne" rajdy są bardzo fajne). Docelowo plany od kilku miesięcy już są inne.
Ciekaw jestem czy będzie chciał coś wyjawić za kilka dni czy po prostu pewne zaskakujące informacje gruchną nam w necie za jakiś czas jak
@gabrally: @ForzaRK: Pisałem już w komentarzu pod wpisem RK, przekleję jeszcze tutaj: Robert Kubica Co Ty kombinujesz? ;) Kilka miesięcy przygotowań do okazyjnego startu? I przecież Clio już objeżdżałeś po wypadku i szło całkiem całkiem:
KORraN - @gabrally: @ForzaRK: Pisałem już w komentarzu pod wpisem RK, przekleję jeszc...
@ForzaRK: Serio sądzisz, że tak uważam? ;) Nic nie sugeruję, po prostu zastanawia mnie po co kilka miesięcy szykować rajdówkę do okazyjnego startu i kombinacje z systemem zmiany biegów, skoro zaraz po wypadku ręka była w dużo gorszym stanie, a RK jakoś sobie radził.
@KORraN
@ForzaRK
Według mnie te starty są częścią treningów, ciekawe czy były zabiegi/operacje bo było widać z dwa albo trzy razy opatrunek, może jeszcze dzisiaj się dowiemy czegoś ciekawego od Gutowskiego, ma coś naskrobac o przyszłości Roberta. Myślę że zaawansowane rajdowanie to zamknięty temat, no bo gdzie by miał iść? Kubicę interesuje zawsze najwyższą seria a w tym przypadku to tylko WRC, a jak wiecie nie ma miejsca na prywaciarzy a zespoły
@Luki776: Jak dla mnie sytuacja jest klarowna. Ręka była naprawiana i będzie naprawiana. To być może jest ostatni start RK w tym roku. Zobaczymy.
Wyeiad dla BBC w 2014 roku i słowa Roberta: "Moim marzeniem jest powrót do Formuły 1, ale trzeba być realistą. Potrzebuję więcej operacji i jest taka możliwość. W sezonie rajdowym trudno to zrobić, jest dużo startów. Jeśli zdecyduję się spróbować wrócić i poddać się operacjom tej zimy,