Wpis z mikrobloga

#tinder to jednak kopalnia beki. Kilka typów alvarosów, które przewijają się non-stop i rażą w oczy udawaniem i lanserką:
1. CZŁOWIEK SUKCESU - "będę twoim Christianem Greyem", czyli profilowe w garniaku/koszuli przed lustrem/w windzie/na tronie królewskim/w kabriolecie, drogi zegarek, męski dziubek, ew. z butelką drogiego wina i nocną panoramą Warszawy w tle. Dla mnie najbardziej żenujący, obciachowy, pretensjonalny typ.
2. ZAPALONY PODRÓŻNIK/POSZUKIWACZ WRAŻEŃ zdjęcie na pustyni z małym murzyniątkiem/zdjęcie z nurkowania z rafą koralową w tle/zdjęcie na żaglach/zjazd na snowboardzie z Everestu.
3. SPORTOWIEC zdjęcie jak przekracza metę maratonu/selfie z kaloryferem przed lustrem na siłowni/insta ze zdjęciami zdrowych posiłków by Anna Lewandowska.
4. HIPSER-BRODACZ-DRWAL znak rozpoznawczy - wielka broda a'la Karol Marks, okulary Ray Ban, uniesiona brew w grymasie zblazowania, widoczne tatuaże, wełniana czapka latem obciągnięta do tyłu.
5. LUZAK - zdjęcie w petem/skrętem w ustach, filuternie przekrzywiona czapeczka z daszkiem albo kaptur, mina w stylu "mam #!$%@?", zwolennik wolnych konopi.

No i pozostaje mała garstka normalnych kolesi, którzy nie pokazują gołej klaty, drogich ciuchów i szczerze się uśmiechają. #takaprawda #niebieskiepaski
  • 105
dla mnie marne selfie może wiecej powiedzieć o człowieku niż kolejna fotka znad basenu, z nurkowania albo na wielbłądzie. Twarz mówi wszystko, ładne widoczki to tylko ładne widoczki.


@lucciola: eee zagalopowałaś się chyba ;) jak używałem tindera, to miałem jedno zdjęcie z widoczną twarzą, reszta to były jakieś przypadkowe foty albo moje zajawki. Ilość i jakość atencji mnie miło zaskoczyła, więc chyba nie każda musi oglądać 10 zdjęć ryja, żeby ocenić.
@derylio1: po prostu nie udawaj kogoś kim nie jesteś, nie pozuj, nie sil się na bycie "cool". Nie podążaj bezmyślnie za modą (vide zdjęcia w garniaku w windzie, mamy z tego mega polewkę z koleżankami). Wybierz zdjęcia, które są szczere, proste i najlepiej oddają ciebie. Unikaj epatowania metkami, cygańskimi meblami, furami, zegarkami i drogim winem albo kawą (nie jesteś kuźwa Clooneyem w reklamie Nespresso!). Uśmiechaj się.
@mersi: ulga co? (
@lucciola a co Ci nie pasuje? Ludzie chcą się sprzedać jak najlepiej. A to ze do nich napisałaś tylko pokazuje to ze to działa. Sama przecież nie machinesz sobie zdjęcia w piżamie nie? Może ktoś na co dzień ubiera się jak hipster bo tak lubi, bo mu się podoba i tyle.
@lucciola a nie czaisz tego, że tacy ludzie mogą mieć najlepsze zdjęcia wlasnie z wakacji? Ja nie mam innych bo gdzie mam sobie robić? W kiblu? W drodze do roboty? W autobusie? Ja #!$%@?... op nie #!$%@? bo o laskach z Tindera książkę mogę napisać i stanowczo będzie to dramat.
@lucciola: > po prostu nie udawaj kogoś kim nie jesteś, nie pozuj, nie sil się na bycie "cool"

w tym rzecz, że nie każdy jest cool "taki jaki jest". Ludzie są niscy, brzydcy, grubi, przez co potrzebują zewnętrznych atrybutów podnoszących ich wartość. Jakbyś zobaczyła Mateusza Greja czy Kube Hipstera bez gówien którymi się otaczają to przesunęłabyś w tą samą stronę. Dobry garniak czy podróż do RPA daje wrażenie, że jako tako
@pianinka: Sorry, ale to prawda, różowe lecą na takie profile na portalach randkowych, sprawdzałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Same piszą, zagadują, zaczepiają. Zazwyczaj jest to niewielki wysiłek z ich strony "hej"; ":)", "cześć;)" itp, itd. Chętnie też odpowiadają na najgłupsze teksty. Pozwolę sobie pominąć domniemaną inteligencję i urodę ów kobiet (głównie z tego względu, że przekrój był spory).
Miałem konto na kilku portalach randkowych i sorry, odzew