Wpis z mikrobloga

@Hatespinner:

to sie nie musisz martwic co przystoi


@wyspiarka:

ale na dorosłej kobiecie imo wygląda to tandetnie


A teraz specjalnie dla Ciebie szybka powtórka z języka polskiego:

przystoi, przystało «należy, wypada, godzi się»

wyglądać «mieć określony wygląd»


A gratisowo jeszcze:

1. opinia «przekonanie o czymś, pogląd na jakąś sprawę»


Mam nadzieję, że pomogłam i życzę miłego dnia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wyspiarka: Po pierwsze, to 'po polsku', jak chcesz mówić o ignorancji językowej. Bo drugie w tym wypadku oba zwroty to synonimy i można je śmiało stosować zamiennie. Ty się przypieprzasz do elementu garderoby, a ja do ciebie, więc powód też nie trafiony, no ale od różowego, zwłaszcza zaszczutego do kąta, nie można wymagać logiki.
No shit, Sherlock ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to jeżeli stosujesz zwroty rodem ze wsi, albo odcinka Kiepskich, nie wychylaj się ze swoimi opiniami językowymi.

W jakim wypadku "wyglądać" i "przystoi" to synonimy? Widzę, że braki są większe niż myślałam xD


@wyspiarka: W takim, że kontekst wypowiedzi ma znaczenie. Widzę, samych piątek w szkole nie było. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale specjalnie dla
@Hatespinner:

W takim, że kontekst wypowiedzi ma znaczenie


Nie wiem, czy jesteś taki głupi, czy udajesz - jeśli to drugie, to świetnie Ci idzie. Owszem, kontekst ma znaczenie, ale na Biauka - jest różnica pomiędzy zdaniem "dorosłej kobiecie nie przystoi plastikowy łańcuszek", a "plastikowy łańcuszek (nawet z dopowiedzeniem: na dorosłej kobiecie) wygląda tandetnie". Nie mam nic przeciwko noszącym go dziołchom i nie uważam, że im to nie przystoi, ale to nie
@wyspiarka: Lubię takie inwentywy w stylu 'Hej @wyspiarka, nie wiem czy dajesz w bramach, błagając o drobne głośniej, niż twój stary o zasiłek, czy po prostu tak się wysławiasz'. Niby nikogo nie obrażam a wiadomo o co chodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście, że o to chodzi, bo tak wynika z twojej wypowiedzi. A jak ci się to nie podoba to przestań pisać, albo stosuj równoważniki
a otworzę sobie maść ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Nie lubię tego podejścia - "hurr durr, o gustach (ubiorze) się nie dyskutuje". #!$%@? tam, dyskutuje się. Jak człowiek wychodzi do ludzi/roboty to "nie z glanem na głowie", bo tak. Jest różnica między bezguściem, a wyrażeniem "siebie". Nie każdy ubiór, gadżet, ozdoba jest dostosowana do wieku osobnika albo nawet epoki ( ͡° ͜ʖ ͡°) oraz miejsca.