Wpis z mikrobloga

Po tragicznej śmierci mojej wspaniałej Lumii 820 muszę znaleźć coś, co mi ją godnie zastąpi.
Poszukuję małego smartfona z ekranem 3,8-4,3 cala, wejściem na microSD i lampą błyskową przy aparacie. Mile widziany Android 5.1 lub nowszy (CyanogenMod też się liczy o ile jest oficjalne wsparcie od nich). Lumie też się liczą.

Istnieje cokolwiek, co spełniałoby moje wymagania? Myślałem nad #blackberry Z10, ale chyba nie warto z tego co widzę na mirko. Moto G jest trochę za duża, a Xperia Z1 Compact nie jest zachwalana pod względem jakości.


[ #telefony | #smartfon | #android | #windowsphone | #windows10mobile ]
  • 33
z3 compact


@LuckyI: Dobre to? Dobrze by nie miała tych samych wad co inne "zetki" (łatwe pękanie ekranu, problemy z przegrzewaniem itp.)

@czarmander: Znajdź mi ajfona z wejściem na kartę pamięci, kupiłbym w ciemno
@Matlaw: tym bardziej, że bardzo tanio można ją kupić a jej bebechy pozwalają na przyzwoitą pracę, z3 compact jest lepsza ale droższa prawie 2 razy i ma większy ekran ale przy tych samych gabarytach obudowy.
@elemenTH: Zrobiłeś mi smaka na ten telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję, że posłuży mi dłużej niż 2 miesiące, w przeciwieństwie do mojej Xperii M. Jak wygląda sytuacja z głośnikiem i szkłem? Nie psuje się to?
@Invar: ludzie na MGSM i Ceneo
z ekranem 3,8-4,3 cala


@Matlaw: Sorry, ale aplikacje są teraz robione tak, że smartfon powinien mieć 4,8 - 5,5". Użytkowanie smartfona z wyświetlaczem 4" nie jest tym czego bym oczekiwał od telefonu. Poza tym obecnie tak małe smartfony to budżetówki...
Popieram propozycję Z3 compact.
Zobacz sobie też coś takiego, co obecnie jest budżetowym telefonem jak np. LG Leon - android w wersji 5, dobry wyświetlacz jak na śmieszną kasę (ale z
@chwed: Zwróć uwagę, że wcześniej miałem Windows Phone, także nawet dziwnie skalujące się aplikacje nie będą dla mnie problemem (bo w ogóle jakieś będą). Do niedawna miałem także kontakt z SE Live with Walkman i nawet na tak komicznie małym ekranie aplikacje, z których korzystam dawały radę.
Wolę jednak coś, co z góry jest tworzone jako telefon wyższej jakości i kupić używane, niż nówkę budżetowca.

@LuckyI: @Invar: @elemenTH:
@Matlaw: wiem, że w normalnej Z1 wyblakały ekrany, nie wiem jak jest w Z1 Compact, ale warto sprawdzić nasycenie barw i czy szkiełko aparatu nie jest porysowane w co wątpię.