Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem magistrem #biochemia - pracowałem z hodowlami neuronów, a wcześniej przez dwa lata studiowałem psychologię, więc moja wiedza o mózgu jest dość szeroka i obejmuje różne perspektywy (medyczną i molekularną, poznawczą, a nawet filozoficzną). Jako student ze świetnymi wynikami chciałem kontynuować karierę naukową i wybrać się na doktorat, ale sytuacja w środowisku akademickim mnie do tego na dobre zniechęciła. Jest nadprodukcja przepracowanych doktorantów, którzy traktowani są przez kierowników laboratoriów jako tania siła robocza, więc tytuł doktora to dziś głównie kwestia sztucznie pompowanego prestiżu. Co więcej, nad publikacjami pracuje się przez lata, a ich wpływ na przełomowe odkrycia i faktyczny rozwój ludzkości jest w zdecydowanej większości przypadków znikomy: są problemy z replikacją wyników, trwa wyścig szczurów, a niektóre ścieżki wnioskowania, nad którymi można spędzić całą karierę, to ślepe uliczki i sztuka dla sztuki. Nie chciałbym spędzić swojego życia w laboratorium, zważywszy na te okoliczności.

Chciałbym wykorzystywać swoje kompetencje, robiąc coś 1. przyszłościowego i przydatnego, 2. ambitnego, 3. dobrze płatnego i 4. dającego czas na życie prywatne. Szukam #praca, która pozwoliłaby mi na wykorzystanie mojej wiedzy, dając możliwie największą niezależność. Mogę pracować zdalnie, chętnie emigruję do dowolnego państwa o wysokim standardzie życia. Mogę też przejść do sektora związanego z #informatyka czy #sztucznainteligencja, przy czym mając 26 lat, nie potrafię programować.

Czy macie jakieś dobre sugestie? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie pomysły! :-)

#nauka #pracbaza #pracazagranica #pracait #neurobiologia #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To w czym się wykształciłeś to moim zdaniem zdecydowanie spełnia punkty 1 i 2, punkt 4 jest do spełnienia o ile zdecydujesz się na pracę w niepełnym wymiarze godzin. Myślę że każdy normalny pracodawca powinien na to iść. Pozostaje do spełnienia punkt 3. I tu musisz sobie uświadomić że miliony, albo miliairdy ludzi marzą o tym żeby mieć taką pracę spełniającą wszystkie 4 punkty o których mówisz - udaje
  • Odpowiedz
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania szkoda, że napisałeś przez AMW, nie dostajesz nawet powiadomień...

Przede wszystkich nie słuchaj takich bzdur, jak tekst o koli od @sexlord. Świat nie dzieli się na specjalistów od produkcji zachęt do klikania w reklamy (tj. programistów) i ekspedientów w mcdonaldzie. Sam zresztą wspominasz o programowaniu poddając się takiemu myśleniu - rzeczywiście zdanie wypowiedziane przez jednego z twórców sukcesu Facebooka jest prawdziwe: "The best minds of my generation are thinking about how to make people click ads. This sucks".

Jednak mnóstwo ludzi na świecie pracuje też nad ciekawymi badaniami na uczelniach i w obsypanych pieniędzmi działach Research&Development w ogromnych korporacjach. Tylko niestety nie dzieje się to w Polsce, u nas jedynie produkuje się produkty opracowane
  • Odpowiedz