Wpis z mikrobloga

@SOLGAZ Witam, mam parę pytań dotyczących płyt gazowych SOLGAZ. Zepsuła się ostatnio mojej mamie kuchenka elektryczna i zastanawiałem się nad Waszą płytą gazową 3+1. Jestem w trakcie przekonywania mojej mamy do kupna takowej płyty jednak dzisiaj pojechaliśmy do MediaMarktu zobaczyć gotowe kuchenki gdy podeszła do nas pewna pani z obsługi z cwaniackim uśmieszkiem i butach new balance ( ͡° ͜ʖ ͡°) i gdy moja mama spytała się czy wie coś na temat płyt gazowych bez płomienia to wypunktowała następujące wady:
- szkło szybko się przepala
- większe zużycie gazu
- dwóch klientów już zareklamowało bo ponoć "się psują" i pani stwierdziła, że do stałego gotowania się nie nadają.
- mała wydajność przez to, że "szkło musi się dopiero nagrzać by garnek mógł odbierać ciepło co znacznie zwiększa zużycie gazu".
Jako że moja mama jest stosunkowo podatna na słuchanie tego typu sugestii, rozmyśliła się i powiedziała, że nie chce płacić paru tysięcy na coś co ma się zepsuć, przepalić.
Co mógłbym powiedzieć mamie, żeby ją przekonać do kupna płyty? Jakie są kontrargumenty powyższych punktów? (Oprócz tego jestem pewny, że personel MediaMarktu mocno skrytykował Wasz produkt zwyczajnie dlatego, że jest to konkurencja).
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kurdwa
Chodzi mi o to, że albo kupujemy płytę gazową albo całą kuchenkę z piekarnikiem, no to logiczne, że media będzie chciał odciągnąć od płyt gazowych i zaproponować coś od siebie.
  • Odpowiedz
@rapsio: to po kolei:

- material jest taki sam jak w kazdej plycie indukcyjnej. To witroceramika wiec sie nie przepala bo nie ma jak
- zuzycie gazu jest o polowe mniejsze
- nagrzewa sie wolniej niz zwykla gazowa ale szybciej niz elektryczna
- a reszta to okropne glupoty, zapewne nie bylo to w miejscu gdzie ludzie nie podpisuja sie imieniem i nazwiskiem (jak na fb)
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Rozumiem. Pozostaje jeszcze jedno pytanie. Gdy patrzę w internecie na opinie dot. płyt gazowych SOLGAZ i trafi się negatywna opinia, zawsze jest ona na temat problemu czyszczenia płyty. Czy faktycznie istnieje problem w czyszczeniu tych płyt?
  • Odpowiedz
- zuzycie gazu jest o polowe mniejsze


@SOLGAZ: Ciągle o tym piszesz ale do tej pory nie udowodniłeś tego. Ba, wykop już kilka razy obalał to o połowę mniejsze zużycie.

@rapsio: Mama miała do tej pory płytę elektryczną więc najlepszym wyjściem będzie kupno płyty indukcyjnej.
Zalety płyty indukcyjnej w porównaniu do
  • Odpowiedz
@norbw74: Nasza instalacja elektryczna nie udźwignęła naszej kuchenki elektrycznej (starej) dlatego niedawno zainstalowano nam instalację gazową. Jesteśmy zmuszeni do użycia technologii gazowej a płyty SOLGAZ to jedyna opcja w takim wypadku.
  • Odpowiedz
@norbw74: wykop obalał mniejsze zuzycie gazu? Chyba cos Ci sie pomylilo. Tym bardziej ze podwazasz zdanie np. AGD Lab, czy Instytutu Nafty i Gazu
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Krótka piłka, linki do potwierdzenia że Solgaz zużywa 50% gazu mniej. Bo jak do tej pory to mamy wierzyć tylko i wyłącznie Ci na słowo.
Agd Lab pisze

Różnica w ilości gazu zużywanego podczas gotowania na kuchni z palnikami płomieniowymi i takiej z palnikami katalicznymi jest łatwa do zauważenia, bo wynosi ok. 30–50 proc., co sprawdziliśmy.


Ale jak to sprawdzili czy jak to im wyszło to już milczą i
  • Odpowiedz