Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki jakim debilem trzeba być by uwalić maturę z angola?! Aż wstyd mi pisać pod własnym nickiem...
#gorzkiezale #matura #angielski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 11
OP: @kaszkai: akurat matmy się bałem dużo bardziej, a spokojnie ją zdałem. Z anglika nie jestem dobry, ale myślałem że zaliczę spokojnie...

Czego mam się uczyć by zdać poprawkę? Po prostu rozwiązywać przykładowe zadania maturalne z poprzednich lat i z neta czy może tłuc na blachę czasowniki nieregularne, zastosowanie czasów, przydatne zwroty przy mailach itp.? Czy może iść na korki?

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: Asterling
@AnonimoweMirkoWyznania: Nieregularnych warto się nauczyć na pamięć. Rozwiązuj zadania z wszystkich czasów, ale najpierw poczytaj sobie dokładnie kiedy jaki czas się stosuje i zapamiętaj. To nie są trudne rzeczy i gwarantuję ci, ze załapiesz. Tu chodzi o to żeby zrozumieć. Przydatne zwroty, jasne, że się naucz.
Korki też spoko opcja, jak masz kasę to weź.
@AnonimoweMirkoWyznania: to jak ty ustny zdałeś? Słyszałem jak i spotkałem osoby, które nie zdały ustnego, ale pisemny to pierwsze słyszę.

Przerób kilkanaście razy cały program duolingo. Zacznij oglądać codziennie mnóstwo filmów i seriali z angielskimi napisami. Zacznij od tych z prostszym językiem(najprościej wykup sobie Netflixa będziesz miał dostęp do ponad 1000 produkcji z angielskimi napisami). Próbuj czytać dużo po angielsku, na początek dobre są komiksy. Jak akurat jesteś zajęty czymś innym