Wpis z mikrobloga

Mam problem z wgrywaniem CyanogenModa. Chciałem wgrać na Samsung Galaxy S III (GT-I9300). Przy wgrywaniu przez Odina pojawił się problem. Wszystko zdaniem @fervi wygląda poprawnie, ale ostatecznie recovery nie jest wgrane.

Log z Odina:
Added
Removed
Added
Removed
Added
Odin v.3 engine (ID:3)..
File analysis..
SetupConnection..
Initialzation..
Get PIT for mapping..
Firmware update start..
recovery.img
NAND Write Start
RQT_CLOSE
RES OK
Completed..
All threads completed. (succeed 1 / failed 0)
Removed

Używałem do tego Odina 1.85, na Windowsie 10. Miał ktoś też taki problem? Wie ktoś jak to rozwiązać?
#odin #cyanogenmod #android #telefony #pytanie
  • 19
Zrób tak jak napisalem. Czasem jest tak ze po wgraniu recovery gdy zresetujesz i odpalisz normalnie tel to wroci stock recovery odrazu.
@cr6d: Zrobilem tak raz ale nie weszło, rozumiem, że wyciągamy baterię i staramy się odpalić recovery zanim się odpali normalnie telefon, tak?
Edit: odznaczyłem "F. Reset Time" a i tak zresetowało od razu.
@Rafax011: wrzuć twrp w odin3 w AP, autoreboot ODznacz, f. reset ma być zaznaczone. Start. Jak zrobi zielono to wyciagnij baterie i manualnie wejdź do recovery volup+home+power.
@manikcs: Jednak weszło
""Keep Systeam Read only?

TWRP can leave your system partition umodified to make it easier for oyu to take official updates. TWRP will be unable to prevent the stock ROM from replacing TWRP and will not offer to root your device"

"Installing zips and performing adb operations may still modify the system partition"

Opcje: "Keep Read Only, Select Language i Swipe to Unlock Modifications"
"

Co tu wziąć,
@Rafax011: oczywiście, że system NIE ma być “read only". Teraz to tak: ściągasz zipa z cyanogenmod gapps do niego (pico wystarczą). Wrzucasz na wbudowaną/sd i robisz wipe: system, data, cache, dalvik a później install zip: najpierw z CM potem gapps. Reset i czekasz. Z racji tego ze teraz jest art pierwszy boot trwa nawet 15min. Także podepnij tel do ladowarki. Finito
@cr6d: Wgrywałem mojemu bratu, też 13. Na razie jakoś nie chwalił szczególnie, tylko się dziwił, jak to inaczej wygląda i musi się przyzwyczaić :I Ale działa Pokemon Go więc nie jest źle ( ͡° ͜ʖ ͡°)