Wpis z mikrobloga

Co się stanie jeśli spalimy wszystkie paliwa kopalne?

Rządy obiecały, że przytną emisje CO2 - ale coś im średnio idzie. Co się stanie z globalnym klimatem, jeżeli spalimy wszystko co się da spalić? Nauka o klimacie o realnych scenariuszach popartych najnowszymi badaniami naukowymi. Nie jest wesoło...

#nauka #liganauki #ligamozgow #klimat #gruparatowaniapoziomu #mikroreklama
Pobierz Sierkovitz - Co się stanie jeśli spalimy wszystkie paliwa kopalne?

Rządy obiecały,...
źródło: comment_o3aKkLzcNwU74CksRZaqP6P9Pp8bwttg.jpg
  • 4
@Sierkovitz: w ogóle Obama w przemówieniu na szczycie NATO wspominał coś o współpracy w dziedzinie OZE. Coś o jakichś wiatrakach i solarach. Wiesz może o co chodzi? Czy to była deklaracja albo odniesienie się do istniejących programów?
@MKULTRA:

On the economic front, our two countries will continue to work together to enhance Poland’s energy security. Poland recently opened a new terminal to receive liquefied natural gas, and the President was describing in detail the plans involved in these facilities. This is going to help diversify Poland's energy supply. American companies are investing their high-tech expertise in wind and solar to help Poland harness more renewable energy. And we’ll
@Sierkovitz: A jak to wygląda z przydomową produkcją energii? Jeżeli miałbym kilka paneli słonecznych i dajmy na to sprawił sobie PowerWalla od Tesli. To czy mogę sobie sam produkować i korzystać z nieopodatkowanej energii (nie licząc podatków wynikających z kupna sprzętu i posiadania nasłonecznionego kawałka ziemi) ? Słyszałem tutaj, że trzeba ten prąd jakoś oddawać do sieci i jakoś z powrotem odbierać i że generalnie jest to skomplikowane, ale nie przyglądałem