Wpis z mikrobloga

#czestochowa #taxi #przepisydrogowe
Mirki, poprawcie mnie jeśli robię to źle. Przed PKP na Frytkowej samochody nie-taxi mogą na drugą uliczkę wjeżdżać? Ja tam czasami zawracam lub kogoś wysadzam i tam jest postój taxi to kierowcy stoją na drodze albo mają otwarte drzwi samochodów i nie chcą ich zamknąć. Jak raz zatrąbiłem na taksówkarza który stał na drodze i gadał z innym blokując ruch to zaatakował mój samochód (chciał wejść do auta, uderzał w szyby) i zaczął się wydzierać. Kilka dni temu kobieta kierowca taxi nie chciała zamknąć swoich otwartych drzwi żeby móc przejechać.

https://www.google.pl/maps/@50.80968,19.1223055,201m/data=!3m1!1e3
Pobierz
źródło: comment_OtDQl3nFx8wpl19ykhnHnwojJI6J9xfF.jpg
  • 15
@r_a_f: A jest tam jakiś znak zakaz ruchu i tabliczka "nie dotyczy taxi"? Jeśli nie ma żadnego znaku zakazu ruchu, zakazu postoju, nie ma wyznaczonej strefy postoju taksówek, to raczej możesz tam wjechać i zawracać.
@r_a_f: Zakaz wjazdu jest od strony wejścia do dworca, ale to dlatego że to jest uliczka jednokierunkowa. Nie ma tam żadnego postoju taksówek. Złotówy stoją tam "na dziko". Żaden cierp nie ma tam prawa blokować tej uliczki bo służy ona do podrzucania pasażerów na dworzec i do "nawrotki".
@Namenick: gdzie ty te informacje znalazłeś? w bravo girl? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozporządzenie ministrów infrastruktury oraz spraw wewnętrznych i administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz. 1393, z późn. zm.),
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20021701393

§ 53. 1. Znak D-19 „postój taksówek” oznacza miejsce przeznaczone na postój taksówek osobowych, z wyjątkiem taksówek zajęyych.

2. Znak D-20 „koniec postoju taksówek
@dzafel: Nie zesraj się. Dla kierowcy logiczne jest, że widząc przekreślony znak neguje on coś a tutaj jest odwrotnie, mijając przekreślony napis TAXI wjeżdżamy w strefę postoju taksówek.
@Namenick: ok, znalazłem oficjalną interpretacje przepisów. D-19 oznacza początek postoju, ale początek to tam gdzie taksówki mają maski, a koniec to tam gdzie mają tylny zderzak, czyli odwrotnie niż nakazuje logika kierowcy jadącego jezdnią. Zwracam więc honor, zacznę czytać bravo girl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@r_a_f: w związku z przepisami uliczka ta jest postojem złotówek, bo wjeżdżając masz znak D-20, nie możesz tam się zatrzymywać