Wpis z mikrobloga

Ech mireczki, siedzę sobie z kumplem, matury poszły zajebiscie, wiec mowię mu ze zajebisty kurs pehape z jutuba zrobiłem, wtem dzwoni mame i mówi, żebym kupił ziemniaki, ale zapomina powiedziec średnik na koniec" to mowię "mame, syntax error". No ale wracam do rozmowy i mowię, ze chce pójść na informatykę, pisać kod, tłumacze, ze programowanie to takie ścisłe, ze 15k i tak dalej.
Pytam go czy tez by nie chciał, bo bystry w sumie jest i dobrze sie znamy i mowię, ze moglibyśmy sie wymieniać kodem i rzucać sobie zagadali w stylu "kto napisze szybszy program", ze fajnie by było.
Wiec go pytam co on chce studiować, a on mowi, ze myśli o prawie.
Rozumiecie, jeszcze sie nie dostał a juz wszystkim dookoła opowiada, ze idzie na prawo! Zaraz jeszcze będzie, ze wege, a potem zdziwienie, ze sie ludzie z nich śmieją, hehe, znacie ten dowcip "przepraszam, która godzina? Nie wiem, studiuje prawo".
Uznałem, ze pora zakończyć znajomość, zabrałem swoj plecak z książkami o kodowaniu w pehape, sprawdziłem gdzie najtaniej będzie clean code, ale po polsku i poszedłem.
Sadziłem, ze przesadzają z tymi studentami prawa na forum o programowaniu na którym bywam, a to jednak prawda.
#studentprawa #programowanie #it #bekazpodludzi
  • 28
@M4ks prawda jest taka że programiści piszą gównokod i język za dużo tu nie zmienia. W Javie też można robić syf. Problem jest tego typu że próg wejścia do PHP jest relatywnie niski


@incognito_man: @Ostrzewtlumie: zupełnie nie w tym jest problem, beka z was
@chupachupss: @razor535: Nie znam się, ale się wypowiem. Nie jestem programistą, nie znam języków. Odróżnię tylko css i na tym moja wiedza się kończy. Po prostu znam ten żart, był tutaj wielokrotnie plusowany, wielokrotnie powtarzany i wałkowany. Nie ja go wymyśliłem, więc nie wiem dlaczego taka beka z php :D Może chodzi o to, że jest to prosty język i taki programista nie powinien się nazywać programistą? Tak jak np.
@M4ks: o #!$%@?, ale masz bul dupy z tym php, ja rozumiem robić sobie heheszki z niego, ale to już jest przesada xD php to język programowania jak każdy inny, każdy ma jakieś wady i zalety i tyle