Wpis z mikrobloga

Ech mireczki, siedzę sobie z kumplem, matury poszły zajebiscie, wiec mowię mu ze zajebisty kurs pehape z jutuba zrobiłem, wtem dzwoni mame i mówi, żebym kupił ziemniaki, ale zapomina powiedziec średnik na koniec" to mowię "mame, syntax error". No ale wracam do rozmowy i mowię, ze chce pójść na informatykę, pisać kod, tłumacze, ze programowanie to takie ścisłe, ze 15k i tak dalej.
Pytam go czy tez by nie chciał, bo bystry w sumie jest i dobrze sie znamy i mowię, ze moglibyśmy sie wymieniać kodem i rzucać sobie zagadali w stylu "kto napisze szybszy program", ze fajnie by było.
Wiec go pytam co on chce studiować, a on mowi, ze myśli o prawie.
Rozumiecie, jeszcze sie nie dostał a juz wszystkim dookoła opowiada, ze idzie na prawo! Zaraz jeszcze będzie, ze wege, a potem zdziwienie, ze sie ludzie z nich śmieją, hehe, znacie ten dowcip "przepraszam, która godzina? Nie wiem, studiuje prawo".
Uznałem, ze pora zakończyć znajomość, zabrałem swoj plecak z książkami o kodowaniu w pehape, sprawdziłem gdzie najtaniej będzie clean code, ale po polsku i poszedłem.
Sadziłem, ze przesadzają z tymi studentami prawa na forum o programowaniu na którym bywam, a to jednak prawda.
#studentprawa #programowanie #it #bekazpodludzi
  • 28
@M4ks: zgadza się, to tobie odbiera rozum :) mi nie odbiera rozumu, ale hejcisz ten język w kółko, mimo że INNE również mają swoje wady o których najwidoczniej zapominasz, czemu c#, javy, pythona, jsa, ruby i innych języków tak nie hejcisz ?
@Jurigag: bo przerasta mnie pisanie w php ;( za wysokie progi, nie umiem dostrzec finezji i geniusz w kodzie takiego wordpressa i wyśmiewam zeby ukryć swoj brak wstępu do panteonu geniuszy ;(
@M4ks: i co, myślisz że zabawna ta ironia ? wiesz o tym że php to nie jest sam wordpress ?


@Jurigag: nie wiem :( myślisz, ze jakiś duży poważny serwis używa php? Bo nie słyszałem o żadnym
@M4ks: o #!$%@?, co ja właśnie przeczytałem :O naczelny hejter php na wykopie buduje swoją opinie na wordpresie (który gównem jest i każdy, KAŻDY deweloper powie tak samo) i zastanawia się czy jakieś duże serwisy stoją na php ...
3/10 bo dałem sie złapać na zarzutke