Wpis z mikrobloga

Jako, że wstałam wcześniej niż mój niebieski i trochę się nudziłam, a jestem dobrym różowym, postanowiłam zrobić mu śniadanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedliście już kiedyś oopsie bread? Fajna alternatywa dla normalnego pieczywa, dobra opcja dla bezglutenowców i ciekawe urozmaicenie dla białkoholików ( ) Są lekkie, ale trzymają ładnie formę, bez problemu nadają się na kanapkę i nie smakują jak jajecznica.
Potrzebujecie pół kostki twarogu, ok 1/2 łyżki zmielonego siemienia lnianego, 3 jajka [u mnie trzy białka i dwa żółtka, bo trzecie biorę dla siebie] + sól, pieprz czy jakieś ziółka do smaku. Twaróg z żółtkami, siemieniem i przyprawami miksujecie na jednolitą masę i delikatnie mieszacie z ubitymi na sztywną pianę białkami. Taką masę przekładacie na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia, wystarczy nakładać łyżką, same się rozleją na kształt placków., powinno wyjść ok 8 sztuk. Piec ok 25 minut w 150 stopniach, czyli w sumie aż się zrumienią. Tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A po śniadaniu będzie pewnie lodzik ( ͡º ͜ʖ͡º)


#gotujzmatra #gotujzwykopem #lowcarb #keto #bezglutenu i w sumie #mikrokoksy #dieta i #redukcja jak ktoś węgle ucina
matra - Jako, że wstałam wcześniej niż mój niebieski i trochę się nudziłam, a jestem ...

źródło: comment_KwIXXz6uNbjz1gxFl84c6WxMr1iXrm7M.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@agaja: @PinkCellphone: ale jak by nie patrzeć to i tak z tego nie wyjdzie połowa kostki która ma 100g ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przepis to przepis trza się trzymać podanych ilości ( ͡º ͜ʖ͡º)

@matra: kilogramowa to była zanim ją podzieliłem na mniejsze kostki
  • Odpowiedz
@matra: Forpoczta normalnosci w obecnym festiwalu rozowego #!$%@?. Tak trzymac.

Przepis lux jak wbije na diete moze sie przydac.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: któremu producentowi daję tu zarobić? xD stary, jak chcesz, to dodaj mąki, ale zapomnij o lowcarb i keto xD
przez producentów to jest wypompowany przemysł farmaceutyczny i spożywczy dla ludzi, którzy nie wyobrażają sobie życia bez opakowanych ładnie pseudoproduktów żywnościowych.
  • Odpowiedz
@Nevertheless: no bo co mają producenci do mody bezglutenowej? To nie producenci zapoczątkowali dietę bezglutenową - najpierw był boom na wyłączenie glutenu z diety, a dopiero potem producenci odkryli w tym żyłkę złota.
@plumkajacy_kalafior: jw
serio, wyłączenie jednego z najbardziej powszechnych w naszej diecie składnika jest niewygodą, a nie modą. pomijając totalny brak walorów odżywczych glutenu i tego, że kompletnie nie jest nam on potrzebny.
  • Odpowiedz