Wpis z mikrobloga

mireczki, mam pytanie dotyczące #prawojazdy, tzn przez jaki okres czasu można robić prawo jazdy?? tzn od momentu zaczęcia po jakim czasie można wrócić z powrotem żeby nie robić wszystkiego od nowa. Od znajomego który robił prawko 10 lat temu słyszałem że pół roku ale przepisy mogły się zmienić, mam sytuację że jestem miesiąc w pl i potem pół roku za granicą i nie wiem czy opłaca mi sie zaczynać prawko bo mogę nie zdać za pierwszym razem.

#pytanie #pomocy #motoryzacja #carboners
  • 12
@Allbis ale masz juz wszystko po stronie osk zalatwione? Zdanie egzaminu to kwestia terminiw w wordzie czy tam mordzie i tego czy zdasz za pierwszym. Idziesz zapisujesz sie na teorie i praktyke na ten sam dzien, jak zdasz teorie to idziesz do poczekalni i za jakis tam czas wywolaja cie na jazde i tyle. Na dokument czekalem tydzien. Wszystko jest z automatu przez system, ty po zdaniu musisz tylko zaplacic za dokument,
@mickovsky: a nie jest tak że najpierw trzeba zdać teorię żeby zapisać się na praktykę? no i jakby to wyglądało jakbym jednak nie zdążył ewentualnie oblał egzamin czy mogę za pół roku wrócić i pisać go odrazu bez ceregieli
@Allbis u mnie mozna bylo sie zapisac tego samego dnia na teorie i praktyke. Nie zdales teorii to kasa za praktyke zostaje i oplacasz znowu teorie. Mozesz zdawac i za pol roku jak oblejesz.
@Allbis: Na sam egzamin, musiałem zrobić teorię bo ,, za moich czasów" była ważna tylko 6 miesięcy, teraz jest bezterminowo. Wykupiłem sobie kilka godzin w szkółce, żeby sobie przypomnieć jak się jeździ, poszedłem na egzamin i zdałem ;). Tylko od strony szkoły jazdy miałem już wszystko załatwione. Po prostu podszedłem do egzaminu 2 razy i nie zdałem, zrobiłem sobie 5 lat przerwy, wróciłem i mam prawko :)