Wpis z mikrobloga

@morfis2: nie, tzn na studiach duzo programuje. Oficjalnie bezrobotny student ( ͡ ͜ʖ ͡)

A jak zarabiasz 2k i wynajmujesz pokoj i 2k Ci pasuje to jedz do malego miasteczka. Pokoj bedzie 3x tanszy, bilety tez, produkty spozywcze ze 20% tansze a pensji mniejszej raczej nie dostaniesz.
  • Odpowiedz
wiedzę ze studiów którą posiądę w dwa miesiące


@lukasz-wisniewski: przejrzyj tylko te przedmioty http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php?title=Strona_g%C5%82%C3%B3wna i zastanów się czy ogarniesz to w dwa miesiące ( ) Bo to, że nauczysz się klepać byle jaki kod to jestem pewien, ale żeby mieć rozległą wiedzę i solidne podstawy to musisz nastukać z 200 małych programów, następnie przejść do złożonych systemów i w ten sposób szlifować umiejętności.
  • Odpowiedz
@morfis2: jesli nie masz zadnych umiejetnosci czy uprawnien jak chocby ksiazeczka sanepidu. Prawo jazdy czy certyfikat z angielskiego to nic dziwnego. A im mniej osob ma jakies uprawnienia to tym lepiej dla Ciebie. Np za sedziowanie zawodow a srednim miescie bralem 60-140zl za godzine a w warszawie nawet 400zl/h (jednorazowy kilkugodzinny przypadek) ale trzeba cos zainwestowac (1200zl). Zdac w cholere trudny egzamin, i znac pare osob.

Ps: w Lublinie nauka
  • Odpowiedz
@zly_dzien: w dwa miesiące nauki przerobię technologie i będę prawdopodobnie na poziomie jak studenci. Sam autor nie pisał ze wszystko znał dogłębnie i wysokim poziomie. Wymienił tylko Jave
  • Odpowiedz
dzięki wszystkim za odpowiedzi. to była już moja druga rozmowa, a właściwie test, w tej firmie (tym razem ze starszym programistą) i powiedział, że jest zadowolony i ma jeszcze kilku kandydatów i nie może mi tego powiedzieć na 100%, ale jest duża szansa, że się załapię. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co do płacy to na pierwszej rozmowie powiedziałem właśnie te 3k i babka od HRu pokiwała tylko głową i to sobie zapisała i w żaden sposób tego nie skomentowała. no i za kilka dni otrzymałem zaproszenie na tą drugą rozmowę. ktoś wie jak to rozumieć? akceptują stawkę, którą powiedziałem, czy jak?

jeśli kogoś interesują moje umiejętności to mam za sobą tylko jeden projekt w Androidzie i jeden w C#, żadnego w Javie. poczytałem trochę teorii na temat Javy i odpowiedzi na najczęstsze pytania rekrutacyjne. Jedyne z czego czuję się mocny to algorytmika i wymyślanie sposobów na rozwiązywanie problemów i za to otrzymuję na razie najwięcej pochwał od potencjalnych pracodawców. dzisiaj usłyszałem, że może na wszystkie pytania nie znam odpowiedzi z pamięci,
  • Odpowiedz
powiedziałem właśnie te 3k i babka od HRu pokiwała tylko głową i to sobie zapisała i w żaden sposób tego nie skomentowała. no i za kilka dni otrzymałem zaproszenie na tą drugą rozmowę. ktoś wie jak to rozumieć? akceptują stawkę, którą powiedziałem, czy jak?


@misiek203: Babka od HRu nie decyduje o Twoich zarobkach, zanotowała i przedstawi to kierownictwu. Tam pewnie podejmą decyzję o warunkach na których chcą Cię zatrudnić i
  • Odpowiedz
@morfis2: pozwól, że wymienię Ci zawody z poza IT, z których moi znajomi zarabiają stawki porównywalne z programistami (czyli 3.5k i więcej na rękę):
- sprzedaż (przedstawiciel)
- nauczyciel z korkami
- analityk w marketingu
- pracownik 'domu mediowego'
- pracownik
  • Odpowiedz
@BlackWhite: Mi się udało dostać na praktyki letnie do korpo jednego razu. Poza tym to małe firmy. Wyślij z kilkanaście CV w odpowiedzi na oferty. Wyślij też trochę spontanów- do firm które nie poszukują a zajmują się IT. W mailu napisz że chciałbyś u nich robić praktyki i rozwiń to w liście motywacyjnym.
  • Odpowiedz
@BlackWhite: Jeśli masz FB to podepnij się pod jakieś grupy pracowe w IT i wrzuć swoje CV. Często pełno tam rekruterów.
W tym korpo co się załapałem to był pierwszy raz i robiłem na help desku. Potem znalazłem sobie taką kilkuosobową firmę obsługującą klientów od zaopatrzenia w sprzęt po opiekę nad stronami/forami i pisaniem programów. Pogadałem z szefem i mnie przyjął na 2 m-ce. Porobiłem trochę debugingu w VB.Net. Kasa
  • Odpowiedz