Wpis z mikrobloga

Mirki, studenciak się kłania! Z racji pewnej incydentalnej, niezbyt przyjemnej sytuacji życiowej, o której mówić nie chcę, zmuszony jestem poszukać wakacyjnej pracy.
Mam wolny lipiec, sierpień i wrzesień. Fizycznie powinienem dać radę z nawet dosyć wymagającymi zadaniami. Prawo jazdy kat. B. Angielski na poziomie B2. Niewykluczone, że w razie ostateczności mógłbym zabrać z domu Audi 80 '93 1.9 TDI (przy czym wiąże się to z niemałym ryzykiem [jest to stare auto], wobec czego jazdy białą strzała wolałbym uniknąć).
Jako, że liczy się pieniądz, najlepiej byłoby zarabiać w euro. Planuję zatem obrać kierunek: Wielka Brytania/Skandynawia/Francja/Niemcy/Holandia etc.
Trzy kwestie:
1. Wszelkie protipy mile widziane. Zupełnie nie wiem od czego zacząć, gdzie szukać i jak to generalnie ugryźć. Byłby to mój pierwszy tego typu wyjazd.
2. Gdyby dowolny Mirek miał podobne plany - zapraszam do kontaktu. Można wyjechać razem, a we dwójkę/trójkę byłoby o wiele raźniej.
3. Wobec punktu drugiego, od razu udzielę kilku informacji o mej osobie:
- interesuje mnie jak największy zarobek, zatem będę żył całkiem biednie, byleby przyoszczędzić jak najwięcej,
- wolny czas zamierzam spędzać przy książce i nauce (niedoszły programista za 15k here),
- alkohol jest wrogiem sportu, zatem piwka się ze mną nie napijesz.
Postuluję duże zakupy w kraju i podróż samochodem. Gdyby dobrze to rozplanować, można sporo zaoszczędzić.


#praca #pracazagranica #emigracja #francja #anglia #uk #norwegia #holandia #niemcy #wielkabrytania #skandynawia #szwecja #finlandia
  • 17
@WhitePatriot: Mirku z tej strony także studenciak, województwo Świętokrzyskie się kłania. Akurat z mojej strony chęć wyjazdu za granicę to nie jest sprawa konieczności, ale wolę wyjechać za granicę przy okazji coś zwiedzić i odłożyć więcej grosza niż siedząc w Polsce. Mam namiary na robotę w Niemczech (tylko 9euro/h, ale dają mieszaknie w tym za free, także tylko na jedzenie trzeba zapracować). Jakbyś miał ewentualnie inną opcję to chętnie bym o
@WhitePatriot: @unknown_stranger: @micreno: @quarox: To jak tak rozkminiacie to co myslicie o czyms takim Link osobiscie mam doswiadczenie w pakowaniu i robota raczej nie jest uciazliwa,ale ogolem czy tego typu stronki znalezione w internecie sa w miare sensowne czy raczej obozy?

@unknown_stranger: W Szwajcarii bez znajomosci sie wiele nie wskora,a nawet niech by jakas robota byla to trzeba zakwaterowanie bo na czarno raczej nie przyjmuja a jak
@WhitePatriot: Cameron cwaniaczyl ze jak tylko referendum przejdzie to od razu zaczyna proces wychodzenia z UE tymczasem rozpoczal proces ale...dymisji.Zreszta nawet jezeli w tym momencie rozpoczeli by wychodzenie z UE to i tak to troche zajmie np glosowanie o ograniczeniu imigracji w Szwajcarii przeszlo w 2014r. a negocjacje dopiero zaczna sie w 2017.
ps Jesli chodzi o strone to jest tez typu holandia24 czy niemcy24 gdzie tez sa roboty w stylu
@Allbis: szczerze mowiac kumpel powiedzial ze kobita co zalatwia robote w UK nie dala nic znac, druga to samo a wyjazd do niemczech nie wypalil. wiec wydaje mi sie ze nigdzie na razie nie emigruje a niebawem ogarniam sobie jakas robote w pl zeby zarobic sianko i dopiero wyjechac na wlasna reke...albo C+E, sam nie wiem ale planow na razie na robote za granica nie mam bo wszystko okazalo sie niewypalem..