Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was stosował chmielenie ciągłe (continuous hopping)?
Jakie wrażenia? Jakie są różnice smakowe w stosunku do zwykłego chmielenia? Jaka ilość chmielu na standardowe 20L?
Planuję warkę india pale ale i zastanawiam się czy nie spróbować takiego eksperymentu. W sieci sporo informacji, ale w znakomitej większości są to rozważania mocno "teoretyczne".

#piwowarstwo
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Gronie planuję zrobić mix chmieli, mam trochę różnych amerykanów, z tego co pamiętam to citra, nugget, cascade, simcoe, ahtanum. Wymieszać je w równych proporcjach?
  • Odpowiedz
@kon-jakub: no ciekawe to może być. Czytałem coś o chmieleniu brzeczki przedniej przy odbieraniu jej z filtracji, a nawet o chmieleniu podczas zacierania ale jaki to ma efekt tego nie wiem :) Daj znać jak Ci wyjdzie:)
  • Odpowiedz
nice smakowe w stosunku do zwykłego chmielenia? Jaka ilość chmielu na standardowe 20L?

Planuję warkę india pale ale i zastanawiam się czy nie spróbować takiego eksperymentu. W sieci sporo informacji, ale w znakomitej większości są to rozważania mocno "teoretyczne".


@stefan71: Chmieliłem kiedyś w czasie zacierania jak warzyłem PIPę. Piwo dość dobre wyszło i mało garbnikowe jak na 160gr chmielu na 14L ;) Ciężko mi tylko powiedzieć jaki wpływ na efekt końcowy
  • Odpowiedz
@kromka: po co rozbijac gowno na atomy - czy sie myle?
garbinki 80*C+ wiec wychodza bardziej im wiecej wrzucasz na gotowanie - ja bym zaoszczedzil i dal na cicha wiecej.
przy PIPach to ma sens ale przy amerykancach...?
  • Odpowiedz